مقاله اترنت در مایل اول


دنلود مقاله و پروژه و پایان نامه دانشجوئی

مقاله اترنت در مایل اول مربوطه  به صورت فایل ورد  word و قابل ویرایش می باشد و دارای ۷۴  صفحه است . بلافاصله بعد از پرداخت و خرید لینک دانلود مقاله اترنت در مایل اول نمایش داده می شود، علاوه بر آن لینک مقاله مربوطه به ایمیل شما نیز ارسال می گردد

فهرست

چکیده ۱

فصل اول : ۲

کلیات.. ۲

مقدمه. ۳

مروری بر تکنولوژی های مایل اول. ۴

الف) شرحی  مختصر بر تکنولوژیDSL. 4

انواع تکنولوژی DSL. 6

مزایای استفاده از تکنولوژی DSL درشبکه ارتباطی. ۷

سخت افزار مورد نیاز ۸

ب) شرحی  مختصر بر تکنولوژی ADSL. 9

مزایای استفاده از سرویس ADSL. 10

معایب خطوط ADSL. 10

ج) شرحی  مختصر بر تکنولوژی  ISDN.. 13

امکاناتی که خطوط ISDN برای مشترکین فراهم می آورد ۱۵

سخت افزار مورد نیاز برای استفاده از ISDN.. 16

آشنایی با اترنت (ETHERNET) 16

محدودیت های اترنت.. ۲۲

فصل دوم  : ۲۹

آشنایی با EFM… 29

آشنایی با EFM… 30

فصل سوم  : ۳۷

انواع توپولوژیهای EFM… 37

انواع توپولوژیهای (EFM) 38

الف) EFMC.. 38

ب) Over Point to Point Fibre (EFMF) 42

ج) Ethernet  PON ( EPON ) 49

فصل چهارم : ۵۷

بررسی علل گسترش کند EFMبررسی علل گسترش کند EFM.. 57

بحث و نتیجه گیری.. ۶۷

منابع و مآخذ. ۶۸

چکیده

با افزایش روزافزون نیازهای کاربران شبکه در عصر حاضر و افزایش حجم اطلاعات ،‌ می توان گفت که تکنولوژی های دسترسی پهنای باند موجود قادر به پاسخگویی نیازهای کاربران نمی باشند .

پس از بررسیهای انجام شده معلوم شد که تعدد نیاز به تبدیل پروتکل ها    در حد فاصل میان کاربران و شبکه های عمومی ،‌که مایل اول نیز خوانده  می شود، کارایی وسرعت شبکه ها را به شدت کاسته است . استاندارد    (Ethernet in the first mile) EFM با هدف رفع این مشکل از طریق گسترش کاربرد اترنت از سطح  شبکه های محلی به سطح شبکه های دسترسی معرفی گردید .  پس با استفاده از  EFM نیاز به تبدیل پروتکل مرتفع خواهد شد که این امر موجب افزایش سرعت و پهنای باند می گردد.

 فصل اول :

کلیات

مقدمه

همان طور که قبلاً هم گفته شد به ارتباط میان کاربر نهایی و شبکه عمومی مایل اول یا First mile گفته می شود. در بخش قبل در مورد فناوریهای گوناگونی که در مایل اول مورد استفاده قرار گرفته صحبت شد. دیدیم که تمامی فناوریهای موجود دارای یک نقطه ی ضعف مشترک می باشند. این نقطه ی ضعف مشترک پهنای باند پایینی است که این فناوری ها ارائه می کنند.

معمولاً سرویس دهنده ها قابلیت ارائه ی سرویس با پهنای باند چندین گیگا را دارند و کاربران هم قابلیت و تقاضای استفاده از چنین پهنای باندی را دارند. اما مایل اول تنها عامل کند کننده ی ارتباط ما می باشد که با تکنولوژیهای موجود، تنها قابلیت پشتیبانی از چندین مگا بایت پهنای باند را دارد. همین امر سبب گردید تا دانشمندان برای از بین بردن این ضعف چاره اندیشی کنند تا راه کاری اساسی برای افزایش پهنای باند در مایل اول ارائه نمایند.

به همین دلیل دو گروه صنعتی بزرگ که شامل مهندسان الکترونیک و الکتریکی (IEEE) و Metro Ethernet Forum شروع به کار با همدیگر نمودند. این دو گروه پس از بررسی های بسیار ایترنت را بهترین گزینه برای استفاده در مایل اول دانستند. علت انتخاب به عنوان بهترین گزینه برای مایل اول را می توان در سه دلیل زیر به طور خلاصه بیان نمود.

۱)        استانداردی ساده و پذیرفته شده در سطح جهانی

۲)        قابلیت انتقال داده، صوت، تصویر و برنامه های کاربردی

۳)        دارای زیر ساخت مناسب و مؤثر برای خدمات داده ای

در واقع EFM قصد ارائه ی پهنای باندی در حد چندین گیگا در مایل اول را دارد. البته مهم ترین مزیت EFM آن است که این روش با استفاده از زیر ساخت های موجود و با صرف هزینه هایی بسیار پایین، به این مهم دست خواهد یافت.

مروری بر تکنولوژی های مایل اول

الف) شرحی  مختصر بر تکنولوژیDSL

DSL  یک فن آوری برای آوردن اطلاعات با پهنای باند بالا به منازل و مراکز اداری کوچک ، از طریق سیم های مسی رایج تلفن است.این تکنولوژی که با استاندادهای متنوعی به بازار عرضه شده، قادر به برقراری سرویس های ارتباطی باسرعت بالا (حدود ۲ MBps و یا بیشتر) درفواصلی درحدود چندین کیلومتر   (که بسته به تکنولوژی به کار گرفته شده متغیر می باشد) با استفاده از یک یا دوزوج سیم مسی ویک جفت مودم DSL می باشد . نمادxDSL برای انواع مختلف DSL مانند ,ADSL HDSLو… به کار می رود.

قبل ازآمدن تکنولوژی DSL بسیاری از ساکنین شهرهای کوچک و دورافتاده و کشورهای توسعه نیافته برای ارتباط با اینترنت از سرویس کند و ناکارآمد Dial up استفاده می کردند و دسترسی به اینترنت از طریق سرویس Broadband برای آنان میسر نبود.اما امروزه با وجود تکنولوژی DSL دسترسی سریع و ارتباط دائمی بدون نیاز به شماره گیری برای اتصال به مراکز ISP با قیمت بسیار مناسب ، بدون نیاز به کابل کشی جدید و با بهره گیری از همان سرویس تلفنی قدیم ، میسر شده است .

همچنین با توجه به امکان ارائه سرویس هایی نظیر ویدئو کنفرانس وسایر سرویس هایی که نیاز به پهنای باند زیادی دارند توسط تکنولوژی xDSL ، این تکنولوژی بعنوان یکی از سرویس های بسیار مناسب و کارآمد جهت ایجاد ارتباطات Broadband در برقراری شبکه های ارتباطی و مخابراتی مطرح گردیده است.

درسال منتهی به ژوئن ۲۰۰۴ ، مشترکین سرویسهای DSL به ۷۸ میلیون رسیده که نرخ رشد آن دوبرابرفن آوریهای دیگر Broadband است ویافته های تحلیل گران نشان می دهد که رشد نصب سرویسهای DSL بدلیل قیمت مناسب ، سادگی وآسانی نصب وبهره برداری وپیشرفت فنی وتکنیکی آن می باشد .

این تحقیقات نشان میدهد که رشد استفاده ازسرویسهای DSL در راس فن آوریهای Broadband می باشد .سرویس تلفنی قدیم(POTS) منزل یا شرکت شما را با سیم های مسی به مرکز تلفن متصل می کند.در این سرویس ، اطلاعات صوتی پس از تبدیل به سیگنال الکتریکی به صورت آنالوگ منتقل می شود.به همین دلیل چون روش ارسال آنالوگ است ، کامپیوتر شما برای انتقال اطلاعات از طریق خط تلفن نیاز به مودم دارد تا اطلاعات دیجیتال را به آنالوگ تبدیل کند و بالعکس.اما ارسال آنالوگ تنها بخش کوچکی از پهنای باندی که سیم مسی در اختیارما می گذارد را استفاده می کند به عبارت دیگر انتقال آنالوگ یک گلوگاه برای پهنای باند است.

 با فن آوری DSL نیازی نیست که اطلاعات دیجیتال به آنالوگ تبدیل شود و برعکس. اطلاعات دیجیتال به شکل دیجیتال منتقل می شود بنابراین محدودیتهای موجود در خطوط ارتباطی مسی را جهت برقراری ارتباط از طریق این خطوط مرتفع می سازد .

DSL متدهای پیچیده مدولاسیون را برای قرار دادن دیتا در سیمهای تلفن موجود (POTS) به کار می گیرد. نیازی نیست که شما یک خط تلفن دیگر نصب کنید چون خط موجود شما جداسازی می شود طوری که سرویس تلفن و سرویس مودم DSL را با هم حمل کند.

لازم به ذکر است که این تکنولوژی فقط برای اتصالات مرکز سوئیچینگ تلفن به یک خانه یا شرکت به کار می رود نه بین ایستگاه های سوئیچینگ.

در واقع این تکنولوژی بدلیل استفاده از خطوط تلفنی موجود وافزایش باز دهی آنها وحذف محدودیتهای سیستم آنالوگ مورد توجه خاصی قرارگرفته است.

انواع تکنولوژی DSL

تکنولوژیهای مختلف DSL که نام کلی xDSL رامیتوان به آنها اطلاق نمود به دو دسته اصلی زیر تقسیم می شوند .

· سیستم متقارن

· سیستم نامتقارن

سیستم های متقارن :در این تکنولوژی ، اطلاعات روی دوکانال Upload   و Download باسرعت حداکثر Mbps 3/2 ارسال می شوند . مثالهای بارز این تکنولوژی عبارتند از HDSL و HDSL-2 و SDSL و SHSDSL . یکسان بودن سرعت ارسال و دریافت این نوع تکنولوژی را جهت کاربردهایی نظیر ویدئو کنفرانس و web hosting مطرح می سازد .

سیستم نامتقارن :در این روش جهت کاهش پدیده Cross talk ، ارسال اطلاعات در Upload روی محدوده پائین فرکانسی بین ۳۰ تا KHZ 138 صورت می پذیرد . به همین دلیل سرعت Download بیش از سرعت Upload خواهد بود

در ابتدای ارائه تکنولوژی DSL ، این تکنولوژی بصورت Point–to–Point مورد استفاده قرار می گرفت.درحال حاضر با ارائه DSLAM ها ، خطوط پرسرعت قابل به اشتراک گذاشتن بین خطوط مسی با تکنولوژی DSL خواهد بود .

  مزایای استفاده از تکنولوژی DSL درشبکه ارتباطی

– دسترسی به شبکه باسرعت بالا

– دائمی بودن اتصال به شبکه

– انجام مکالمات تلفنی ودسترسی به شبکه برروی یک زوج سیم مسی بدون اشغالی خط ( درصورت استفاده از تکنولوژی ADSL)

– ارائه سرویس ویدئو کنفرانس

– امکان ارائه هرگونه سرویس با نیاز به پهنای باند بالا

 – ارتباطی پرسرعت بدون نیاز به شماره گیری

– ارتباطی پرسرعت بدون پرداخت هزینه تلفن ( پالس مکالمه )

– ارتباطی پرسرعت بدون اشغال نمودن خط تلفن

– ارتباطی پرسرعت درحین مکالمه تلفن وهمزمان با آن

– ارتباطی پرسرعت تابیش از ۴۰ برابر Dialup

– اتصال دائم (Online ) به شبکه اینترنت

سخت افزار مورد نیاز

این ارتباط به سادگی تنها از طریق مودم دیجیتال ، دستگاه Splitterو دستگاه DSLAM امکانپذیرخواهد شد .

CO Splitter و DSLAM در سمت مرکز نصب می شود ودر سمت کاربرکافی است از مودم DSL وCPE Splitter استفاده شود. در صورتی که کاربر یک شرکت باشد به جای Modem DSL از DSL Modem/Router استفاده می شود.

Splitter به دو صورت به کار گرفته می شود:

۱-CPE Splitter :این دستگاه با نصب در محل کاربر(شرکت یا منزل ) امکان ارسال همزمان صوت و دیتا روی یک خط را برقرار خواهد نمود.این دستگاه با وصل به مودم ADSL از یک سو و تلفن (و یا هر وسیله دیگر جهت برقراری ارتباطات صوتی )از سوی دیگر ، و با تخصیص محدوده فرکانس پائین پهنای باند به صوت و محدوده فرکانس بالای پهنای باند به دیتا امکان ارسال voice, data را روی یک خط DSL برقرار خواهد نمود و درنتیجه بدون اشغال خطوط تلفنی امکان ایجاد ارتباطات دیتا نیز میسر خواهد شد.

۲-CO Splitter :این دستگاه با نصب در نزدیکترین مرکز مخابراتی (central office ) جداسازی صوت و دیتا و روانه سازی صوت به سمت شبکه تلفنی PSTN و دیتا به سمت IPDSLAM جهت برقراری ارتباطات صوت و تلفن را خواهد داشت.

بنابراین با نصب این دستگاه اطلاعات در سمت کاربر جمع آوری و در سمت مرکز دوباره بصورت صوت و دیـتا موردآنالیز قرار خواهد گرفت.

IP DSLAM : این دستگاه جزء بسیار هوشمندی در شبکه می باشد که شامل مودمهای سمت مرکزی بوده واتصال CO را به ستون فقرات شبکه میسر می سازد .این دستگاه با جمع آوری ترافیکهای دیـتای خطوط DSL وارسال آنها بصورت ترافیک IP به سمت شبکه دیتا ، امکان برقراری ارتباط تمام کاربران را از طریق شبکه دیتای کشورمیسر می سازد . در واقع این دستگاه مسئولیت تقسیم ترافیک سرعت بالای شبکه دیتا را به سمت کاربران خطوط DSL ویابرعکس ، مدیریت شبکه ، مدیریت تخصیص پهنای باند و… را به عهده خواهد داشت .

ب) شرحی  مختصر بر تکنولوژی ADSL

ADSL واژه ای است که این روزها برسرزبانهااست.گرچه محدودیتها و برخی از مسایل فنی و قیمت خطوط ADSL این سرویس با ارزش در بین  کاربران حرفه ای و نیمه حرفه ای ایرانی کمتر مورد توجه قرار دارد اما بازهم می توان گفت که ADSL حرف اول را می زند.

ADSL یا خط دیجیتال نامتقارن از خانواده سرویسهای  DSL است که بدون ایجاد خط جدید و با استفاده از پهنای باند استفاده نشده خط تلفن ارایه می شود.            این خطوط پرسرعت با نصب تجهیزاتی در مرکز تلفن کاربران واز سویی نصب مودم خاص در محل استقرار کاربر مورد استفاده قرار می گیرد.

از ویژگیهای این خطوط عدم استفاده از خط تلفن است. بعبارتی دیگر در زمان استفاده ، تلفن کاربر اشغال نمی شود، هزینه های تلفن را به همراه ندارد و کاربر می تواند همزمان با اتصال ازخط تلفن خود استفاده کند و درهمین حال سرعتی معادل ۴۰ برابرخطوط عادی را داشته باشد.پس بی شک صرفه با خطوط ADSL است.

مزایای استفاده از سرویس ADSL

دسترسی به اینترنت پرسرعت تا ۴۰ برابر خطوط معمولی
اتصال دائم به اینترنت
امکان استفاده همزمان از اینترنت و تلفن
عدم اشغالی تلفن در زمان اتصال به اینترنت
عدم هزینه قبض تلفن
حق اشتراک ثابت ماهانه
نصب سریع و آسان
عدم امکان استفاده مشترک یک اشتراک در مکانهای مختلف
عدم امکان تغییر خط تلفن مورد استفاده  به دلیل نصب تجیهزات در مخابرات.
گرانی تجهیزات اولیه به نسبت خطوط عادی
سرعت متغیر با افت و خیز با توجه به تعداد کاربران شبکه
وجود حفره های امنیتی
سرعت معمولی  در ارسال فایلها

معایب خطوط ADSL

 سرویس ADSL باتوجه به سرعت بالای ارتباط (در مقایسه با سرویس های Dialup) و هزینه  مناسب (در مقایسه با سرویس های پهنای باند موجود) راه کاری ایده آل برای کاربران خانگی پرمصرف و کاربران تجاری می باشد.

در روش ارتباطی ADSL کامپیوتر یا کل شبکه داخلی شما در اتصال دائم با شبکه جهانی اینترنت می باشد. بدون انجام شماره گیری، بدون شنیدن بوق اشغالی و بدون اتلاف وقت جهت برقراری ارتباط، فقط با روشن کردن کامپیوتر به دنیای اینترنت قدم بگذارید.

باتوجه به تقسیم خط تلفن به دو بخش انتقال Voice و Data توسط تکنولوژی ADSL ، برقراری ارتباط با شبکه اینترنت بدون پرداخت هزینه تلفن میسر گردیده است. با سرویس ADSL بدون هیچ نگرانی از پرداخت هزینه های سنگین تلفنی و تنها با پرداخت حق اشتراک ثابت ( ساعتی- ماهانه یا سالیانه ) ، صرف نظر از میزان استفاده، از اتصالی مطمئن به اینترنت لذت ببرید.

راه اندازی سرویس ADSL در مقایسه با ارتباط بی سیم نقطه به نقطه، P2P و Leased Line بسیار سریعتر و ساده تر بوده و ظرف مدت کوتاهی انجام می گیرد. تکنولوژی ADSL کامپیوتر شما در اندک زمانی به عضوی از شبکه اینترنت مبدل می نماید.

با نگاهی دقیق تر به این نکته پی می بریم که هزینه این خطوط نسبت به خطوط تلفنی واقعا مقرون به صرفه هست و به جز کاربران غیردایم ، دیگر کاربران به خصوص افرادی که میانگین ۳ ساعت در روز کار می کنند این خطوط مقرون به صرفه تر است.

در اختیار داشتن سرعت همان چیزی است که همیشه در پی آن هستیم. فن‌آوری ADSL پاسخی است به آنها که به سرعت احتیاج دارند تا با استفاده از آن زودتر به هدف برسند، و از دیگر روشهای دسترسی با استفاده از مودم‌ها و خط‌های تلفن به ستوه آمده‌اند و در پی آن هستند تا با استفاده از این راهکار و با سرعت مطلوب به پاسخ خود برسند. ADSL تکنولوژی جدیدی است که بر بستر کابل تلفن قدیمی وآشنای خودمان عمل می‌کند. نصب یک سیستم ویژه در داخل پست مخابراتی هر منطقه، مشترکین تلفن آن منطقه را به سادگی و بدون نیاز به هر نوع دخل و تصرف سخت‌افزاری و یا نرم‌افزاری، از این سرویس بهره‌مند می‌نماید. از این ساده‌تر ممکن نیست. این تکنولوژی بهترین و بیشترین سرعت را بدون نیاز به تدارک زیرساختهای جدید ممکن ساخته است.

استفاده از سیم‌کشی‌های موجود تلفن بدون نیاز به اتصال به دستگاه‌های حجیم و پیچیده، کار مصرف‌کننده را بسیار راحت می‌نماید. برای داشتن یک اتصال ADSL در محل مصرف‌کننده تنها نیاز به یک مودم ویژه است. پس از برقراری ارتباط، تنها هزینه ثابت خط ADSL به شکل ماهانه و با توجه به پهنای باند دریافتی به عنوان هزینه دریافت می‌شود. در حالیکه ازارتباط ADSL استفاده می‌کنید ارتباط تلفنی شما همیشه آزاد و دردسترس است. هزینه تلفن تنها در صورت استفاده از تلفن محاسبه می‌شود و ربطی به استفاده از خط ADSL ندارد.

تکنولوژی جدید Asymmetric Digital Subscriber Line(ADSL) با ارتقاء امکانات خطوط تلفن آنالوگ، انتقال پرسرعت داده ها را همزمان با انتقال صوت امکان پذیر نموده است. در روش ADSL (خط دیجیتالی نامتقارن مشترک) برخلاف روش Dialup موجود، سیگنالهای دیجیتالی به صوتی تبدیل نمی شوند و کانال انتقال Data از Voice کاملاً مجزا می باشد. بنابراین کاربر بدون نیاز به خط تلفن جدید حین ارتباط با اینترنت قادر به برقراری مکالمات تلفنی نیز خواهد بود.

ج) شرحی  مختصر بر تکنولوژی  ISDN

 

75,000 ریال – خرید

 تمام مقالات و پایان نامه و پروژه ها به صورت فایل دنلودی می باشند و شما به محض پرداخت آنلاین مبلغ همان لحظه قادر به دریافت فایل خواهید بود. این عملیات کاملاً خودکار بوده و توسط سیستم انجام می پذیرد.

 جهت پرداخت مبلغ شما به درگاه پرداخت یکی از بانک ها منتقل خواهید شد، برای پرداخت آنلاین از درگاه بانک این بانک ها، حتماً نیاز نیست که شما شماره کارت همان بانک را داشته باشید و بلکه شما میتوانید از طریق همه کارت های عضو شبکه بانکی، مبلغ  را پرداخت نمایید. 

 

مطالب پیشنهادی:
 • مقاله تکنولوژی تولید پیچ
 • مقاله تکنولوژی نساجی
 • مقاله تکنولوژی آموزشی
 • تحقیق تکنولوژی آموزشی
 • برچسب ها : , , , , , , , , , ,
  برای ثبت نظر خود کلیک کنید ...

  براي قرار دادن بنر خود در اين مکان کليک کنيد
  به راهنمایی نیاز دارید؟ کلیک کنید
  

  جستجو پیشرفته مقالات و پروژه

  سبد خرید

  • سبد خریدتان خالی است.

  دسته ها

  آخرین بروز رسانی

   سه شنبه, ۲۱ آذر , ۱۳۹۶
  
  اولین پایگاه اینترنتی اشتراک و فروش فایلهای دیجیتال ایران
  wpdesign Group طراحی و پشتیبانی سایت توسط دیجیتال ایران digitaliran.ir صورت گرفته است
  تمامی حقوق برایbankmaghale.irمحفوظ می باشد.