مقاله بررسی ارتباط میان روشهای منتخب بازاریابی و میزان فروش خدمات بیمه‌ای


دنلود مقاله و پروژه و پایان نامه دانشجوئی

مقاله بررسی ارتباط میان روشهای منتخب بازاریابی و میزان فروش خدمات بیمه‌ای مربوطه  به صورت فایل ورد  word و قابل ویرایش می باشد و دارای ۸۸  صفحه است . بلافاصله بعد از پرداخت و خرید لینک دانلود مقاله بررسی ارتباط میان روشهای منتخب بازاریابی و میزان فروش خدمات بیمه‌ای نمایش داده می شود، علاوه بر آن لینک مقاله مربوطه به ایمیل شما نیز ارسال می گردد

 فهرست

کلیــــات   ۱
هدف و علت انتخاب موضوع   ۲
متغیرهای تحقیق   ۳
قلمرو تحقیق   ۳
فرضیه های تحقیق   ۴
فرضیه های جزئی:   ۴
استفاده کنندگان از تحقیق:   ۴
محدودیت های تحقیق   ۵
تعریف بیمه   ۶
تعریف واژگان تخصصی   ۱۰
۱) بیمه عمر   ۱۰
۲) بیمه گر   ۱۱
۳) بیمه گذار   ۱۱
۵) استفاده کننده   ۱۲
۶) حق بیمه   ۱۲
۷)مبلغ بیمه شده   ۱۳
۸) موضوع بیمه   ۱۳
۹) شرایط بیمه ای   ۱۴
۱۰) ریسک بیمه   ۱۴
۱۱) پوشش بیمه ای   ۱۴
۱۲) غرامت   ۱۵
۱۳) بیمه جاری   ۱۵
۱۴) بیمه نامه (قرارداد بیمه)   ۱۵
۱۵) شرکت بیمه   ۱۶
۱۶) بازار بیمه انحصاری   ۱۶
۱۷) بیمه مرکزی ایران   ۱۶
فصل اول:   ۱۷
مبحث اول   ۱۷
پیدایش بیمه در جهان   ۱۷
الف) پیدایش بیمه های غیربیمه عمر:   ۱۷
ب) پیدایش بیمه های عمر:   ۲۳
پیدایش بیمه در ایران   ۲۹
الف) بیمه های غیر بیمه عمر   ۲۹
۱) بیمه آلیانس   ۳۰
۲) بیمه فاولر   ۳۰
۳) بیمه وسترن آسترالین:   ۳۱
۴) بیمه ایگل استار:   ۳۱
۵) بیمه اینگستراخ:   ۳۱
۶) بیمه یور کشایر:   ۳۱
۷) بیمه رویال:   ۳۲
۸) بیمه آلیانس اوند شتوتکارت فرآین   ۳۲
۹) بیمه ریونیون آدریاتیکادی سیکورتا:   ۳۳
۱۰) بیمه آسکورازیونی جنرالی:   ۳۳
۱۱) بیمه اتحاد الوطنی:   ۳۳
۱۲) بیمه ناسیونال سوئیس:   ۳۳
۱۳) بیمه پالستاین لوید محدود:   ۳۴
۱۴) بیمه آسورانس ژنرال:   ۳۴
۱۵) بیمه فونیکس انگلستان   ۳۵
۱۶) سایر نمایندگی های شرکتهای بیمه خارجی:   ۳۵
ب) بیمه عمر قبل از انقلاب:   ۳۶
ج) بیمه عمر بعد از انقلاب:   ۳۷
بیمه عمر موقت:   ۳۷
مزایای بیمه عمر زمانی:   ۳۷
معایب بیمه عمر زمانی:   ۳۸
انوع بیمه عمر موقت:   ۳۸
ا) بیمه عمر تکراری قابل تمدید:   ۳۸
۲) بیمه موقت قابل تمدید:   ۳۹
۳) بیمه موقت قابل تبدیل و قابل تمدید:   ۳۹
بیمه تمام عمر:   ۴۰
بیمه عمر مختلط:   ۴۰
فواید تجاری بیمه   ۴۲
عوامل موثر در نرخ حق بیمه عمر:   ۴۴
الف) سن:   ۴۴
ب) جنسیت:   ۴۴
ج) سلامت جسمانی   ۴۵
د) وضعیت جسمانی آشکار شده در معاینات پزشکی   ۴۵
پ) سابقه سلامتی   ۴۵
ت) شغل و حرفه   ۴۵
موانع توسعه بیمه های بازرگانی   ۴۶
تأثیر عوامل برون زا در روند رشد بیمه های بازرگانی   ۴۷
بازار بیمه   ۵۰
اصول حاکم بر معاملات بیمه ای   ۵۳
الف) اصل حسن نیت:   ۵۴
ب ) اصل احتمال   ۵۴
ج) اصل تعاون:   ۵۵
د) اصل جبران خسارت   ۵۵
تقسیمات بیمه   ۵۵
فصل دوم   ۵۹
جامعه آماری   ۵۹
پرسشنامه   ۶۰
ویژگیهای پرسشنامه:   ۶۰
توزیع مقدماتی پرسشنامه   ۶۱
فصل سوم   ۶۲
تجزیه و تحلیل یافته ها   ۶۲
۳-۱) بررسی فرضیه ها براساس آمارهای جمع آوری شده از سطح شرکتهای بیمه   ۶۲
۳-۱ الف) بررسی فرضیه ها براساس آمارهای جمع آوری شده   ۶۲
۳-۱ الف-۱)فرضیه اول:   ۶۲
تلویزیون   ۶۳
رادیو   ۶۳
سایر وسایل تبلیغاتی   ۶۴
مجله:   ۶۴
۳-۱- الف -۲) فرضیه دوم :   ۶۵
۳-۱- الف-۳) فرضیه سوم   ۶۶
۳-۱-ب) بررسی فرضیه ها با استفاده از داده های پرسشنامه ای:   ۶۷
۳-۱-ب -۱) فرضیه اول:   ۶۷
۳-۱-ب-۲) فرضیه دوم:   ۶۸
۳-۱-ب-۳) فرضیه سوم:   ۶۹
فصل چهارم:   ۷۰
جمع بندی، نتیجه گیری و پیشنهادات   ۷۰
فصل پنجم:   ۸۲
منابع و مأخذ   ۸۲

پیدایش بیمه در جهان

الف) پیدایش بیمه های غیربیمه عمر:

بدرستی معلوم نیست که بیمه اولین بار کجا و چه وقت پدید آمده است. اما تاریخ پیدایش بیمه به شرکت انسان در یاری رساندن به آسیب دیدگان و همنوعان خویش برمی گردد.

دکتر جباری در کتاب “موسسات بیمه” به نقل از کتاب تلمود ـ تلمود، کتاب تعلیمات قوم یهود بوده است ـ می گوید:

“در قرون قدیمه مرسوم بوده است که هرگاه در کاروانی یکی از حیوانات باربر می مرد، حیوان دیگری به هزینه افراد کاروان تهیه می شد تا صاحب آن، به تنهایی زیان وارد شده را تحمل نکند.”[۱]

دکتر ایزدپناه در جزوه حقوق بیمه خود می گوید که در متون قدیم، اولین اشاره‌ای که به پیدایش بیمه شده است مربوط به ۴۵۰۰ سال قبل از میلاد در ارتباط با سنگتراشان حوزه سفلای مصر می باشد. آنان بین خود صندوقی تأسیس کرده بودند و در هنگام بلایا و مصائب از کمک یکدیگر بهره مند می شدند.

در یونان قدیم، موسساتی دولتی وجود داشته، که به درماندگان کمک میکرده اند و مثلاً زندگی افراد کهنسال و از کارافتاده را تأمین میکرده اند. در روم قدیم نیز نمونه هایی از مستمری مادام العمر وجود داشته است.

دکتر شیبانی به وجود بیمه ـ به مفهوم قدیم آن ـ اشاره کرده و می گوید که مومیاگران مصری نیز هرگاه که یکی از کارکنان کارگاههایشان فوت می کرد خود را موظف می دانسته اند که از بازماندگان وی حمایت کنند.

آقای نخعی در مورد پیدایش معتمد است که: (( گرچه اقوام قدیمی مشرق زمین، کم و بیش به امر بیمه توجه کرده اند درمواقع منشأ بیمه، ایتالیای قرون وسطی است. تاریخ بیمه در حقیقت با تاریخ و عمر تجارت و کشتیرانی شروع می شود )).[۲]

گرچه مورخین درباره زمان و مکان اولیه پیدایش بیمه اختلاف نظر دارند اما در اینکه بیمه دریایی قدیمی ترین نوع بیمه می باشد متفق النظرند. صاحبان کشتی و همچنین بازرگانانی که کالای خود را از طریق دریا حمل می کردند همواره با خطراتی نظیر، طوفان، غرق شدن کشتی، مواجه شدن با دزدان دریایی و … روبرو بوده اند. که این حوادث باعث می شد تا آنان مال التجاره خود را از دست بدهند. لذا طریقی اندیشیدند تا بدان وسیله این زیانهای ناگزیر بدان طریق جبران گردد.

اهالی شهر لوان ـ واقع در رودس مدیترانه شرقی زیان همگانی[۳] [۴] را با وضع مقرراتی بصورت یک رسم بازرگانی دریایی شناخته شده درآورده اند به موجب آن قوانین و مقررات چنانچه کالایی از محموله کشتی برای نجات سرنشینان یا بقیه کالا و یا کشتی به دریا ریخته می شد کسانیکه خود و یا کالاهایشان نجات پیدا کرده بودند می بایست به صاحب یا صاحبان کالاهای به دریا ریخته شده خسارت بپردازند.

دکتر جباری در کتاب مؤسسات بیمه در ذیل مؤسسات بیمه دریایی میگوید که بعضی سرمایه داران و صرافان به صاحبان کشتی و بازرگانانی که قصد خرید کالا و حمل آن از طریق دریا داشتند نوعی وام بنام وام حوادث دریا[۵] پرداخت می کردند. در قرارداد این وام، وام گیرنده متعهد می شد درصورتی که کشتی یا کالا سالم به مقصد برسد علاوه بر اصل وام، مبلغ قابل توجهی اضافه بر وام پرداخت کند و اگر کشتی یا کالا در دریا غرق شود وام گیرنده از بازپرداخت وام معاف باشد مبلغی که وام گیــرنده پس از رســیدن کشتی یا کالا به مقصــد علاوه بر اصـل وام، می پرداخت خیلی بیشتر از بهره متناسب با وام و مدت آن بود و می توان گفت که قسمتی از این مبلغ، بهره وام و قسمت دیگر حق بیمه ای بود برای خطر غرق کشتی یا کالا که خسارت آن با این قرارداد متوجه وام دهنده می شد، منتهی با این تفاوت که در بیمه امروزی حق بیمه قبلاً دریافت میشود ولی در این نوع معامله حق بیمه پس از انتفاء خطر و به شرط سالم بودن موضوع معامله دریافت می شد.

دکتر جباری همچنین اشاره می کند که بعد از آنکه امپراطوری روم سقوط کرد دین مسیح پیشرفت کرده و روحانیون مسیحی با رباخوری و وام دریایی که در کلیه بنادر اروپایی رایج شده بود به مبارزه پرداختند و پاپ گرگوار نهم در سال ۱۳۲۶ میلادی صراحتاً کلیه معاملات رباخواری و از جمله وام دریایی را ممنوع ساخت. اما این ممنوعیت مانع از گسترش وام دریایی نگردید چون سرمایه داران و صرافان ضمن اینکه ظاهراً با اندک تغییری در شکل صوری وامهای دریایی امر پاپ را امتثال می نمودند ماهیتاً همان عمل قبل را از انجام می دادند.

قدیمی ترین بیمه نامه باربری دریایی که هم اینک موجود است در سال ۱۳۴۷ میلادی در ژن صادر گردیده است. اما در آن زمان نیز هنوز آمار و تجربه کافی، پایه اساس تعیین حق بیمه واقع نشده بود.

پس از بیمه های دریایی، بیمه های غیردریایی متداول و رایج گردید. بیمه عمر بعد از بیمه دریایی پدید آمد که در انتهای همین قسمت، تاریخچه آن بطور جداگانه مرور می شود.

بیمه آتش سوزی: اولین بار که این بیمه مورد توجه قرار گرفت بعد از آتش سوزی بزرگ لندن بود. انگلستان آتش سوزی بزرگ سال ۱۶۶۶ لندن که ۹۰ کلیسا و ۱۳۰۰ خانه را بکلی منهدم ساخت ( به نقل از کتاب موسسات بیمه دکتر جباری) موجب رواج سریع بیمه آتش سوزی شد. در سال ۱۶۶۷ سازمانی بنام فایر آفیس و در سال ۱۶۸۴ یک شرکت بیمه بنام فرندلی سوسایتی فایر آفیس تشکیل گردید در سال ۱۶۹۶ اولین موسسه بیمه براساس اصول شرکتهای تعاونی تشکیل یافت که بعدها بنام هند این هند معروف شد.

بعداً، ادوارد لویدز سازمانی در لندن بوجود آورد که بنامش (بیمه لویدز لندن) معروف شد. در این سازمان تعداد زیادی بیمه گر به معاملات بیمه ای می پردازند. در آلمان اولین شرکت بیمه آتش سوزی در سال ۱۶۶۷ در هامبورگ تشکیل گردید و پس از آن در دانمارک و بلژیک موسساتی برای این نوع بیمه بوجود آمد. در فرانسه اولین موسسه بیمه آتش سوزی به شکل موسسات تعاونی در سال ۱۷۵۰ تشکیل گردید و اولین شرکت بیمه در سال ۱۷۸۶ تأسیس یافت.

آنچه که ما امروزه آن را بنام بیمه درمانی می شناسیم، ریشه در قرن نوزدهم در اروپا و آمریکا دارد. بیمه لویدز لندن برای اولین بار حدود صد و اندی سال پیش، بیمه دزدی را بعنوان یک پوشش جدید بیمه ای ارائه کرده است. با اختراع اتومبیل بیمه اتومبیل و پس از آن بیمه بدنه اتومبیل، حوادث سرنشین و راننده و شخص ثالث مطرح گردید.

پس از اختراع هواپیما همانند اتومبیل، بیمه هواپیما بوجود آمد. بعد از آن با گسترش تکنولوژی و ابزارهای ساخت و کاربرد مواد اولیه جدید در صنایع و … بیمه های تمام خطر نصب و مقاطعه کاران پدید آمد. پیدایش کارخانجات و کارگاههای صنعتی، بیمه تعطیل کارخانجات و کارگاهها یا بیمه عدم النفع را پدید آورد. بالاخره آخرین نوع بیمه ها که خسارت مالی و جانی را می پوشانند، بیمه خطرات انفجار اتمی ( به نقل از کتاب قرارداد بیمه در حقوق اسلام و ایران تألیف آقای عرفانی) می باشد.

بیمه های اجتماعی بشکل امروزی از قرن ۱۹ میلادی در اروپا، پایه عرصه وجود گذاشت و ابتدا موضوع تأمین و تضمین کارگران و تأمین حداقل احتیاجات زندگی برای آنان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

“نخستین اقدام در انجام تأمین اجتماعی در آلمان در سال ۱۸۸۳ با تصویب قانون بیمه بیماری و حاملگی صورت گرفت و در سال ۱۹۱۱ نخستین مجموعه قوانین تأمین اجتماعی تنظیم گردید. در آمریکا در سال ۱۹۳۵ قانون تأمین اجتماعی تصویب شد. در انگلستان نیز در فاصله سالهای ۱۸۹۷ و ۱۹۴۵ قوانین مختلفی در این مورد وضع گردید. در روسیه شوروی نیز در سال ۱۹۳۶ بیمه های اجتماعی تعمیم پیدا کرد و امروزه تقریباً می توان گفت که در تمام کشورها مقررات بیمه های اجتماعی و تأمین اجتماعی اجرا می گردد.”[۶]

ب) پیدایش بیمه های عمر:

آنچه مسلم است قدمت موسسات بیمه عمر از موسسات بیمه آتش سوزی بیشتر است. منتها آقای جوهریان در کتاب “بیمه عمر” خود می گوید که بیمه عمر به شکل امروزی بعد از بیمه های دریایی و آتش سوزی پدید آمده است. با این حال ریشه ای بسیار کهن دارد.

دکتر شیبانی در ارتباط با سازمان پیدایش بیمه عمر می گوید: زمان پیدایش بیمه عمر نامعلوم است … در یک نوشته روی پاپیروس که در مصر کشف شده و مربوط به چهار هزار و پانصد و اندی سال قبل میباشد، مندرج است که مومیاگران مصریها هر موقع که یکی از کارکنان کارگاههایشان فوت می کرده، موظف بوده اند وراث وی را مورد حمایت قرار دهند.

بیمه عمر بصورت مکمل بیمه دریایی بود که ابتدا خدمه کشتی را تحت پوشش قرار می داد منتها بعداً به مسافرین کشتی نیز تسری داده شد.

آقای عرفانی در کتاب “قرار داد بیمه در حقوق اسلام و ایران”، زمان شروع بیمه عمر را اواسط قرن ۱۸ با پرداخت هزینه کف و دفن از طرف کلوپ ها و اتحادیه ها می داند. وی همچنین در ادامه، شروع انقلاب صنعتی را نقطه شروع تکامل بیمه عمر می داند.

آقای دکتر شیبانی، برخلاف نظر آقای عرفانی، زمان پیدایش بیمه عمر را قرن چهاردهم میلادی می داند وی می گوید که در آنوقت در کشور فلاند آن روز، شرکتی برای صدور بیمه نامه عمر تشکیل گردیده که از فعالیتهای آن شرکت، اطلاعات کاملی در دست نمی باشد.

مشکلات متعددی مانع از توسعه بیمه عمر می شده اند که از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

۱)   عدم وجود جداول مرگ و میر[۷] و مشکل بودن تهیه آن،

۲) عدم وجود فرهنگ بیمه عمر در میان مردم که باعث می گردید تا معامله روی عمر افراد، منافی نظم عمومی و اخلاقی قلمداد گردد.[۸]

این مشکلات موجب شد تا در اروپا، بسیاری از کشورها، معاملات بیمه عمر را ممنوع نمایند.

در قرن شانزدهم میلادی، بردگان را مانند سایر کالاها، به دلیل اینکه ارزش تجاری داشتند بیمه می نمودند، که این عمل را به نوعی می توان بیمه عمر دانست.

انگلستان را باید مهد پیدایش و توسعه بیمه در جهان دانست.[۹] آنچه ما امروز بنام بیمه عمر شاهد آن هستیم از آنجا شروع و به سایر کشورها منتقل شده است.

آقای دکتر شیبانی در کتاب “تاریخچه پیدایش و تحول بیمه” خود اظهار می کند که اولین بیمه نامه عمر ثبت شده در انگلستان، تاریخ ۱۸ ژوئن ۱۵۸۳ را دارد. این بیمه نامه به مبلغ ۳۸۲ لیره و ۶ شلینگ و ۸ پنی بنا به تقاضای گریچارد مارتین” برای شخصی بنام “ویلیام گیبونز” بمدت ۱۲ ماه با نرخ ۸% صادر شده و در اتاق بیمه به ثبت رسیده است. تعداد بیمه گران در این مورد ۱۶ نفر بوده است. آقای جوهریان در این زمینه میگوید که اولین شرکت بیمه عمر در سال ۱۷۶۲ در انگلستان تدسیس یافت و اولین بررسی علمی درباره بیمه عمر در سال ۱۸۱۲ منتشر گردید. از آن به بعد شرکتهای بسیاری بصورت سهامی یا تعاونی در کشورهای اروپا و آمریکا پا به عرصه وجود گذاردند. در سال ۱۹۱۲ در کشور فرانسه ۲۰ شرکت سهامی ۲۴ شرکت تونتینی و ۱۹ شرکت خارجی به عملیات بیمه عمر اشتغال داشتند.

در سال ۱۷۰۵ در کشور انگلستان، شرکتی تأسیس گردید که عملی، عکس موسسات تنتین را انجام می داد. شرکت مزبور گروهی تشکیل داد و در مقابل اعضا متعهد شد که در پایان مدت قرارداد وجوهی که از طرف اعضاء پرداخت شده بود را بعلاوه سود مربوطه، بین وراث آنها تقسیم نماید.

با اندکی تأمل در عمل این دو شرکت تن‌تین و شرکت انگلیسی ملاحظه میشود که می توان عملیات موسسات تن‌تینی را “بیمه عمر بشرط حیات” و عملیات شرکت انگلیسی را “بیمه عمر بشرط فوت” نامید.

“بیمه عمر مختلط” با ترکیب دو نوع بیمه “بشرط حیات” و “بشرط فوت” پدید آمد، که طی آن بیمه گر متعهد می شود که پس از فوت بیمه شده و همچنین اگر تا انقضای مدت، بیمه شده فوت نکرد، پس از انقضای مدت سرمایه ای پرداخت کند. شرکت “رویال آسورانس” در سال ۱۷۸۷، برای انجام عملیات بیمه عمر در فرانسه تأسیس شد. انقلابات سیاسی سال ۱۷۹۳ باعث تعطیلی شرکت مزبور گردید. اما این شرکت در سال ۱۸۳۰ مجدداً فالیت خود را از سرگرفت. سال ۱۸۰۷، در هلند شرکتی بنام “هلندیشه و ان لبنس فرزیکرونگن” جهت فعالیت در رشته بیمه عمر پدید آمد در بلژیک، اولین شرکت بیمه عمر در بروکسل، تحت عنوان شرکت “بلژداسورانس” در سال ۱۸۲۴ تأسیس شد.

در فاصله بین سالهای ۱۸۲۷ تا ۱۸۲۹، شرکتهای بیمه عمر آلمان تأسیس شدند. در گوتا، شرکت گوتالبنس فرزیشرونگن گزلشافت، و در لوبک، شرکت “فرزیشرونگن گزلشافت” بوجود آمدند.

اولین شرکت بیمه عمر در سوئیس، در سال ۱۷۵۲ تأسیس گردید. ابتدا نام شرکت “اکی تیبل” برای بیمه عمر و بازماندگان بود که بعداً به فعالیت خود تنها در رشته بیمه عمر ادامه داد.

“در سال ۱۸۴۰ در شهر سن گالن، شرکت بیمه عمر “آلگمانیه شوایتسه ریشه ارب ویتون اوند آلترکاسه” و در سال ۱۸۴۱ در شهر برن شرکتهای “شوایتسه ریشه ناسونال فرزیشرونگ کاسه” تأسیس شدند که با شکست مواجه شدند. یکی از دلایل عمده شکست آنها نداشتن تبلیغات کافی بود.[۱۰]

آقای دکتر شیبانی در کتاب تاریخچه پیدایش و تحول بیمه خود اشاره میکند که موسسه “شوایتسه ریشه رنتن آنشتالت” در سال ۱۸۵۷ در زوریخ تأسیس شد که کمابیش به کار بیمه عمر پرداخت. در سالهای اول قرن نوزدهم، در سراسر جهان فقط ۳۰ شرکت بیمه وجود داشت که از این ۳۰ شرکت ۱۴ موسسه در انگلستان و ۵ موسسه در امریکا و همچنین در آلمان و دانمارک هر کدام ۳ موسسه، در فرانسه ۲ موسسه در اتریش و هلند و سوئیس هر کدام فقط یک شرکت بیمه وجود داشته است در سال ۱۸۵۰ ، تعداد شرکتهای بیمه به ۳۰۶ عدد رسید، که در ۱۴ کشور آن روز به کار بیمه گری اشتعال داشتند. در سال ۱۹۰۹ تعداد موسسات بیمه به ۲۵۴۰ موسسه بالغ گردید که در ۲۹ کشور به امر بیمه گری مشغول بودند.[۱۱]

 

پیدایش بیمه در ایران

 

90,000 ریال – خرید

تمام مقالات و پایان نامه و پروژه ها به صورت فایل دنلودی می باشند و شما به محض پرداخت آنلاین مبلغ همان لحظه قادر به دریافت فایل خواهید بود. این عملیات کاملاً خودکار بوده و توسط سیستم انجام می پذیرد.

 جهت پرداخت مبلغ شما به درگاه پرداخت یکی از بانک ها منتقل خواهید شد، برای پرداخت آنلاین از درگاه بانک این بانک ها، حتماً نیاز نیست که شما شماره کارت همان بانک را داشته باشید و بلکه شما میتوانید از طریق همه کارت های عضو شبکه بانکی، مبلغ  را پرداخت نمایید. 

 

مطالب پیشنهادی:
 • مقاله بازاریابی شبکه ای
 • پاورپوینت اصول بازاریابی تلفنی
 • تحقیق تاثیر ارزشهای اسلامی بر بازاریابی
 • مقاله برنامه و بودجه بازاریابی
 • تحقیق رابطه رایانه ای سازی کردن با عملکرد بازاریابی
 • برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,
  برای ثبت نظر خود کلیک کنید ...

  براي قرار دادن بنر خود در اين مکان کليک کنيد
  به راهنمایی نیاز دارید؟ کلیک کنید
  

  جستجو پیشرفته مقالات و پروژه

  سبد خرید

  • سبد خریدتان خالی است.

  دسته ها

  آخرین بروز رسانی

   شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶
  
  اولین پایگاه اینترنتی اشتراک و فروش فایلهای دیجیتال ایران
  wpdesign Group طراحی و پشتیبانی سایت توسط دیجیتال ایران digitaliran.ir صورت گرفته است
  تمامی حقوق برایbankmaghale.irمحفوظ می باشد.