مقاله سیاست نانوتکنولوژی


دنلود مقاله و پروژه و پایان نامه دانشجوئی

مقاله سیاست نانوتکنولوژی مربوطه  به صورت فایل ورد  word و قابل ویرایش می باشد و دارای ۳۳  صفحه است . بلافاصله بعد از پرداخت و خرید لینک دانلود مقاله سیاست نانوتکنولوژی نمایش داده می شود، علاوه بر آن لینک مقاله مربوطه به ایمیل شما نیز ارسال می گردد

 فهرست

پدر درخت‌سانها در فکر مهار مولکولهایش….. ۱

فناوری مهره‌های کوانتومی در حال پیشرفت…. ۴

ساخت کپسولهای در حد اتم.. ۶

فناوری کاهش قیمت نانو لوله. ۷

مشاهده تولد مولکول۲CO.. 9

مرکزی برای پرورش فناوری رزونانس اسپین الکترون… ۱۱

الکترونیک مولکولی دو گام به جلو بر می‌دارد.. ۱۳

نقش مهم محیط اطراف DNA.. 14

سرمایه‌گذاری۶ میلیارد دلاری شرکت Nantero  درتولیدNRAM… 16

جانداران میکروسکوپی دریایی راهی به سوی نانوچیننده‌ها ۱۷

اتصال خودکار مولکولها به‌هم.. ۲۱

افتتاح مرکز نانوتکنولوژی در شانگهای… ۲۱

نانو تکنولوژی ناجی آمریکا ۲۲

سازماندهی اتمها برای ساخت یک تراشة کوانتومی… ۲۴

پیشرفتهای LG  در صنعت نانومواد.. ۲۵

پیشتازی چین در زمینة شیشه‌های خودتمیزکنندة نانومتری… ۲۶

روشهای برتر مدلسازی نانوتکنولوژی… ۲۷

تصویری از مواد مرکب… ۲۸

شبیه‌سازی کوانتومی.. ۲۹

دنیای شبیه سازی.. ۲۹

پدر درخت‌سانها در فکر مهار مولکولهایش

 ۲۶ جولای ۲۰۰۱- در سال ۱۹۷۹ تومالیا دریافت که چگونه مولکولها را شبیه درخت ترکیب کند، اما تاکنون نتوانسته‌است سرمایه‌ا‌ی برای انجام کارش پیدا کند.

دونالد تومالیا  راهی برای کنترل مصنوعات  پلیمری کشف کرده‌است. درخت‌سانها همانند شاخه‌های یک درخت به صورت یکنواخت رشد کرده و هر بار تعداد آنها  در قسمت نهایی هر شاخه دو برابر ‌شد. نتیجه این بود که وی قادر به تولید ماکرومولکولهایی  ناب  شد که به‌نظر می‌رسد کاربردهای بی‌انتهایی در زمینة علم زیست‌شناسی داشته باشند.

اکنون این شیمیدان شرکت شیمیایی DOW می‌گوید،که برای تأسیس شرکت جدیدش در حال جذب سرمایه‌گذاران است. این شرکت بنام Dendritic Sciences در آن آربور،میشیگان است. تومالیا می‌گوید،که این شرکت به او کمک خواهدکرد تا به رؤیای بیست ساله‌اش که استفاده از کشف خود (که او از آن به درخت‌سان‌ها تعبیر می‌کند) برای هر چیزی از تحویل دارو گرفته تا ماشینهایی بسیارکوچک، جامة عمل بپوشاند.

اما در حدود ۹ سال پیش نیز او چنین امیدی داشت که هرگز عملی نشد. در سال ۱۹۹۲ سرمایه‌گذار شرکت Dendritech  گفته‌بود که می‌خواهد درخت‌سان‌ها(dendrimers) را در مقیاس تناژ بسازد- هدفی که وسیله‌ا‌ی برای رسیدن به آن نداشت.

 تومالیا شاخه‌ای بی‌نظیر از شیمی را یافته بود که توانایی زیادی برای حل مسائل پیچیدة دانشمندان برای بازآفرینی طبیعت داشت. درخت‌سان‌ها محصولاتی مصنوعی هستند که در مقیاس نانومتری ساخته می‌شوند. خصوصیت بارز آنها، دقت آنهاست. تومالیا و همکارانش بطور اتفاقی راهی برای ترجمه ساختارهای شاخه‌ا‌ی همانند درختان به ساختارهای شیمیایی پیدا کردند و از اینجا نام “dendra” که یک کلمة یونانی به معنای درخت است، مطرح شد.

            تومالیا می‌گوید: “من سعی می‌کردم تا شاخة یک درخت رادر پلیمرها تقلید کنم.” اهمیت این کار اینجاست که تا آن موقع، استفاده از پلیمرها که چیزهای طولانی مانند مولکولهای سرکش استفاده‌شده در تولید پلاستیکها، رنگها و بعضی از لباسها هستند، در جهان تولیدات مصنوعی متداول شده‌بود. پلیمرها خیلی نامنظمند و شامل مولکولهایی در یک محدوده از اندازه می‌شوند.

            اما تومالیا راهی برای کنترل این مصنوعات پیدا کرده‌بود. درخت‌سان‌ها بصورت یکنواخت و یک‌شکل (هربار تعداد انتهایی آنها دو برابر می‌شود) دقیقا” شبیه شاخه‌های یک درخت رشد پیدا می‌کنند و در هر دوره از رشد جرم آنها دو برابر می‌شود.

             نتیجه کار موجب پیدایش توانایی تولید دقیق مولکولهای بزرگ، دقیق و ناب  بود.  کشف ۱۹۹۰ تومالیا موجب حیرت دانشمندان شد. کاربردهای فراوان بزرگترین درخت‌سانها که می‌توانند به اندازة پروتئین‌ها در سلولهای زنده باشند، تومالیا را متحیر ساخت . درخت‌سانها می‌توانند در ساخت کپسولهای بزرگ برای تحویل دارو(Drug Delivery) یا ساخت ماشینهای خیلی کوچک استفاده شوند.

ولی فقط یک مسأله وجود داشت که مسأله‌ای مهم در دنیای کوچک بود. سرمایة لازم برای تولید درخت‌سانها خیلی زیاد بود، در نتیجه تولید آن از نظر اقتصادی به‌صرفه نبود. تومالیا هنوز می‌خواهد درخت‌سانها را در مقیاس تنی بسازد.

            روبرت نواک- رئیس اجرایی مؤسسة (غیر انتفاعی) مولکولی میشیگان (MMI) -می‌گوید: “تولید درخت‌سانها به‌طور باورنکردنی گران است. آنها دانشمندان و شیمیدانها را که تاکنون این ساختارها را ندیده‌بودند، متحیر می‌کردند. اما ما را هم با مشکلات زیادی مواجه می‌کردندتا بفهمیم آنها برای چه مفید هستند.”

از آنجایی که درخت‌سانها در چند مرحله تولید می‌شوند، خیلی گرانقیمت اند.هرچه درخت‌سان بزرگتر باشد، زمان زیادتری برای رشدآنها لازم است. برای مثال برای تولید درخت‌سان نسل دهم حدود ۲۲ واکنش شیمیایی مختلف لازم دارد، که  این امر حدود ۳ ماه طول می‌کشد و این زمان نیز هزینه بر است .

            او می‌گوید: “شما استطاعــت مـالی انجام ژن‌درمـانی یا آمینـو سـنجی(amino assays) را  نخواهیدداشت.” بطور مثال نواک تخمین می‌زند که برای تولید هر پوند از درخت‌سان چهار پلی‌آمیدوآمین (یک نام تجاری برای یک نوع محصول با امکان  کاربرد در سیستم تحویل دارو) حدود ۱۵ هزار دلار لازم است.

            دکتر جیمزبیکر، رئیس آلرژی وایمنی‌شناسی  دانشگاه میشیگان کارهایی روی درخت‌سانهای مربوط به تحویل دارو انجام می‌دهد. او می‌گوید: “این یک تحقیق در حال رشد است.” او ادامه می‌دهد که اکنون بیشتر کار در یک سطح در حال تولد است: “ما ادعا نداریم که این موضوع یک مساله انفجارگونه است.”

            تومالیا مصمم است، تا ثابت کند که این پدیده یک امر مفید است. تومالیا قبل از تحصیل در دانشگاه ، از مزرعة درختی به اندازة ۴۳۵۹۰ فوت مربع نگهداری می‌کرد. او می‌گوید: “شاخه‌های درختان همیشه مرا مجذوب خود می‌کردند. من درختان را موقعی که نوجوان بودم رشد داده‌ام.”

            تومالیا می‌گوید: “من سعی می‌کنم از شاخه‌های یک درخت در پلیمرها تقلید کنم.”

او مجذوب مولکولهای  مصنوعی  شده‌است. تومالیا می‌گوید: “ما اختراعهای ثبت‌شدة زیادی در DOW داریم.” طبق گفتة تومالیا، DOW آن موقع توجه نداشت که چگونه درخت‌سانها ارزش خود را از نظر اقتصادی پیدا می‌کنند.

            تومالیا می‌گوید: “من واقعا” به این فناوری ایمان دارم، بنابراین برای ادامة تحقیقاتم درخواست مرخصی کردم.” این تصمیم، او را به سمت MMI (که اولین پیشنهاد تجاری را به او داد) کشاند. در سال ۱۹۹۲ او شرکت Dendritech را تأسیس کرد. Dendritech زیر نظر MMI بود و از DOW جواز ساخت و فروش انواع خاصی از درخت‌سانها را داشت.

            نواک می‌گوید: “اما سال گذشته، شرکت Dendritech بسته شد و DOW دارایی‌ها و امتیازات این شرکت را که شامل سرپرستی اختراعهای ثبت‌شدة اصلی که مجوز آن در سال ۱۹۹۱ به MMI داده‌شده و نیز فناوری جدیدی که با مشارکت شرکت Dendritech  ساخته شده بود، را پس گرفت.”

            اکنون تنها فعالیت  اقتصادی شرکت Dendritech ، فروش یک مادة افزودنی (که به میزان خیلی کم در جوهر چاپگر استفاده می‌شود) می‌باشد. نواک می‌گوید: ” هنوز دو شرکت از آن ماده استفاده می‌کنند. به‌نظر می‌رسد که این ماده بعضی از خصوصیات نوشتنی جوهر را (مخصوصا” در محیط خیلی مرطوب) بهبود می‌بخشد.”

            تومالیا تمایل ندارد با شرکت Dendritech کار کند. اخیرا” نیزگفتگویی با DOW داشته‌است. تومالیا می‌گوید، این شرکت بزرگ شیمیایی به او امتیازاتی برای کاربرد علمش در درخت‌سانها داده‌است. در عوض او از امتیاز رویالتی آن در آینده که برای خود قائل بود، صرف‌نظر می‌کند. او می‌گوید: “من از آن امتیازات صرف‌نظر می‌کنم، در عوض آنها امتیازات دیگری به من می‌دهند.” و این باعث می‌شود که اصول علوم درخت‌سانها پایه‌گذاری شود.

            تومالیا در کنفرانس نانوتکنولوژی در ساندیاگو گفت: “ما انتظار داریم که تا پایان امسال نخستین واحد تولیدکنندة درخت‌سانها افتتاح شود.”او در مورد سرمایة اولیه می‌گوید: “ما برای گرفتن چندین میلیون در حال گفتگو هستیم و احساس می‌کنیم که آن را بدست خواهیم‌آورد.”

            تومالیا در طول کنفرانس در مورد کاربرد  بیوپزشکی یک نوع خاص از درخت‌سانها که همة خواص پروتئین‌ها را دارد توضیح داد. تومالیا می‌گوید: “این فناوری واقعا” فوق‌العاده است، من بسیار هیجان زده هستم.”

   فناوری مهره‌های کوانتومی در حال پیشرفت

            ۲۷ سپتامبر ۲۰۰۱،  پیتسبورگ-    شرکت Launchcyte می‌گوید, از تصمیمش برای تجاری‌کردن فناوری “مهره‌های کوانتومی” دانشگاه ایندیانا در راستای شتاب‌دهی به کشف دارو و تشخیص‌های کلینیکی، مطمئن است.

Launchcyte اولین شرکت ملی است که زمینه کارش منحصراً به تجاری‌نمودن فناوریهای بیوانفورماتیک دانشگاهی مربوط می‌شود، و با محققین و دانشگاه در مورد مطالعة ایجاد یک شرکت تازه در مورد این فناوری پایه، کار می‌کند.

فناوری اختراع‌شده توسط دکتر شومینگ‌نای، دکتر مینگ‌یونگ‏‌هان و دکتر شیااوهوگااو، عملاً “کدگذاری میله‌ا‌ی” مولکولهای زیستی مانند DNA ، RNA و پروتئین‌ها را میسرمی‌سازد. همانطور کـه در بسیاری از مجـلات، از جملـه شماره جولای ۲۰۰۱  Nature BioTechnology گزارش شده ‌است, با این  فناوری, مهره‌های  خیلی کوچک پلی‌استایرن (با قطری در حدود یک میکرون)، با تراشه‌های بلـوری فلورسنت موسوم به مهره‌های کوانتومی (Quantum bead) اشباع می‌شوند.

 با تغییردادن تعداد و اندازة این مهره‌های کوانتومی- که در هرکدام ازمیکرو مهره‌ها به صورت یک دسته مرتب درآمده‌اند-  می‌توان آن را به صورت یک امضاء منحصربه‌فرد نوری  درآورد.همچنین می‌توان با جذب کردن  مولکولهای بزرگ زیستی همچون قطعات DNA یا پادتن‌ها در روی این مهره‌ها،  شمار زیادی از مولکولهای زیستی موجود در یک محلول را  فهرست بندی کرد.

دکتر نای، محقق و استاد شیمی در دانشگاه ایندیانا, در بلومینگتون می‌گوید: “فناوری کدگذاری نوری کاربرد عملی نانوتکنولوژی در تحقیقات بیوپزشکی را به نمایش می‌گذارد. ما در این فناوری از خواص بی‌نظیر نوری نانومواد نیمه‌هادی  استفاده کرده‌ایم و بسیاری از مشکلات رنگهای آلی را حل کرده‌ایم.” پروژه Launchcyte از تسهیلات مؤسسة فناوری و تحقیقات پیشرفتة دانشگاه ایندیانا (ARTI) برخوردار شده‌است.

 رون هنریکسن، مدیر ARTI می‌گوید: ” با توجه به تشکیل  شرکت جدید Launchcyte در ارتباط با کارهای دکتر نای، ما مایل به همکاری با آن هستیم. این کار مانند فناوری‌های جدید کمک خواهدکرد تا در ابداع داروهای جدید و بهبودبخشیدن به سلامت انسان جلو برویم.”

            دانشگاه ایندیانا از جمله مکانهایی است که در جهت  پیشرفت علمی دانشکده‌هایش در خصوص دانش بیوانفورماتیک و ارتباط تحقیقات دانشگاهی با بازار فعالیت می‌کند.

            Launchcyte در مورد امکان‏سنجی فنی و تجاری کاربردهای مختلف این فناوری مانند:پروتئومیک با سرعت خیلی زیاد, آنالیز ابراز ژن و شناسایی و نقشه‌خوانی پلی‌مورفیسم  نوکلئوتید منفرد (SNPs) و محیط‌های رنگ‌زنی پیچیده برای معین‌کردن همزمان هزاران علامت سطحی سلول تحقیق می‌کند.

            دکتر جاناتان کافمن، مدیر علمی Launchcyte می‌گوید: ”پیشرفت فناوری دکتر نای، معرف  انقلابی در نحوه جمع‌آوری  اطلاعات زیستی است  و اندازه‌گیری همزمان هزاران برهم‌کنش زیستی را  در مواردی -که تا حالا فقط چندتا از آنها قابل انجام بود- ممکن می‌سازد. فناوری‌های  انقلابی تولید اطلاعات زیستی  در بازار ارزش زیادی دارند؛ به همین دلیل است که ما به فکر ایجاد یک شرکت تازه با همراهی دانشگاه ایندیانا و مخترعین آن افتادیم.“

            شرکت Launchcyte در مرکز بیوتکنولوژی پیتسبورگ مستقر است و در مواردی که صرفه داشته باشد,به‌جای مجوزدهی (لیسانس) به شرکتهای مهندسی پزشکی تازه تأسیس‌شده, شرکتهای بیوانفورماتیک جدیدی را در ارتباط با فناوری‌های تحت لیسانس دانشگاه ایجاد می‌کند.

More Wood Molecular Inc. از شرکتهای اقماری Launchcyte است. این شرکت  در مورد سکوی آزمایش در مقیاس بسیار وسیع فعالیت آنزیم, یک مجوز جهانی انحصاری دارد, که در دانشگاه پنسیلوانیا تحقق یافته‌است.

 ساخت کپسولهای در حد اتم

 

35,000 ریال – خرید

 تمام مقالات و پایان نامه و پروژه ها به صورت فایل دنلودی می باشند و شما به محض پرداخت آنلاین مبلغ همان لحظه قادر به دریافت فایل خواهید بود. این عملیات کاملاً خودکار بوده و توسط سیستم انجام می پذیرد.

 جهت پرداخت مبلغ شما به درگاه پرداخت یکی از بانک ها منتقل خواهید شد، برای پرداخت آنلاین از درگاه بانک این بانک ها، حتماً نیاز نیست که شما شماره کارت همان بانک را داشته باشید و بلکه شما میتوانید از طریق همه کارت های عضو شبکه بانکی، مبلغ  را پرداخت نمایید. 

 

مطالب پیشنهادی:
 • مقاله انگلیسی سطح نانو و نانوتکنولوژی از دید مهندسی عمران با ترجمه فارسی
 • مقاله فناوری نانو
 • مقاله نانوتکنولوژی
 • مقاله نانوتکنولوژی
 • مقاله شیمی و نانوتکنولوژی
 • برچسب ها : , , , , , , ,
  برای ثبت نظر خود کلیک کنید ...

  براي قرار دادن بنر خود در اين مکان کليک کنيد
  به راهنمایی نیاز دارید؟ کلیک کنید
  

  جستجو پیشرفته مقالات و پروژه

  سبد خرید

  • سبد خریدتان خالی است.

  دسته ها

  آخرین بروز رسانی

   سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶
  
  اولین پایگاه اینترنتی اشتراک و فروش فایلهای دیجیتال ایران
  wpdesign Group طراحی و پشتیبانی سایت توسط دیجیتال ایران digitaliran.ir صورت گرفته است
  تمامی حقوق برایbankmaghale.irمحفوظ می باشد.