مقاله موقعیت شهرستان شوشتر


دنلود مقاله و پروژه و پایان نامه دانشجوئی

مقاله موقعیت شهرستان شوشتر مربوطه  به صورت فایل ورد  word و قابل ویرایش می باشد و دارای ۵۹  صفحه است . بلافاصله بعد از پرداخت و خرید لینک دانلود مقاله موقعیت شهرستان شوشتر نمایش داده می شود، علاوه بر آن لینک مقاله مربوطه به ایمیل شما نیز ارسال می گردد

 فهرست مطالب

فصل اول: شناخت وضع موجود          ۱
۱-۱- موقعیت شهرستان شوشتر   ۲
۱-۲- معرفی روستا به لحاظ موقعیت جغرافیایی   ۲
۱-۳- تبیین جایگاه روستا در نظام ساماندهی و فضایی کالبدی از نظر طرح‌های بالا دست   ۲
۱-۴- ویژگی‌های اجتماعی و تحولات جمعیتی روستا   ۷
۱-۵- شناخت نظام اجتماعی   ۱۰
۱-۶- نظام تصمیم‌گیری و مدیریت بومی   ۱۱
۱-۷- ویژگی‌های اقتصادی روستا   ۱۲
۱-۸- شناخت کاربری‌های موجود   ۱۵
۱-۹- شناخت مالکیت‌ها (خصوصی. وقفی، مشاع دولتی)   ۱۸
۱-۱۰- شناخت شبکه‌های دسترسی روستا با سایر روستاها و مراکز جمعیتی بالاتر   ۱۸
۱-۱۱- شناخت شبکه معابر   ۱۸
۱-۱۲- شناخت وضعیت ترافیکی   ۱۹
۱-۱۳- شناخت شبکه تأسیسات زیربنایی   ۲۰
۱-۱۴- شناخت کیفی بافت   ۲۱
۱-۱۵- بررسی معماری و ترکیب‌ فضاهای مسکونی   ۲۲
فصل دوم: تجزیه و تحلیل   ۲۴
۲-۱ تجزیه و تحلیل توان‌های اقتصادی   ۲۵
۲-۲- تجزیه و تحلیل توان‌های اجتماعی ـ فرهنگی   ۲۵
۲-۳- تحلیل وضعیت مالکیت‌ها   ۲۵
۲-۴- تجزیه و تحلیل ترافیک روستا   ۲۶
۲-۵- تجزیه و تحلیل خدمات زیربنایی   ۲۹
۲ـ۶ـ تجزیه و تحلیل نظام مدیریت و نحوه‌ی تصمیم‌گیری    ۳۲
۲ـ۷ـ بررسی سرانه‌ها و استانداردهای موجود به منظور تعیین کمبودها   ۳۲
فصل سوم : نتیجه گیری و پیشنهادات   ۳۵
۳-۱- پیش‌بینی جمعیت در ۱۰ سال آینده   ۳۶
۳ـ۲ـ پیشنهادات اقتصادی   ۳۷
۳ـ۳ـ امکانات و محدودیت‌های توسعه کالبدی و تعیین جهت توسعه آتی   ۳۸
۳-۴- نظام مدیریتی روستای کوشکک بر پایه نظام‌های اجتماعی و بومی   ۳۸
۳ـ۵ـ طرح نظام مالی، اجرایی و نگهداری طرح هادی   ۳۹
فصل چهارم : طرح هادی   ۴۲
۴ـ۱ـ کاربری اراضی پیشنهادی   ۴۳
۴ـ۲ـ شبکه معابر پیشنهادی   ۴۹
۴ـ۳ـ نحوه دفع آب‌های سطحی و فاضلاب   ۵۰
۴ـ۴ـ سیستم تنظیم تنظیف روستا   ۵۱
۴ـ۵ـ مرحله بندی اجرای طرح   ۵۲
۴-۶- ضوابط و مقررات اجرایی   ۵۴

۱-۱- موقعیت شهرستان شوشتر

شهرستان شوشتر یکی از شهرستان‌های استان خوزستان است که در مرکز این استان واقع شده است و مرکز آن شوشتر می‌باشد. این شهرستان از سمت شمال با شهرستان دزفول، از غرب با شهرستان شوش، از جنوب با شهرستان رامهرمز و اهواز و از شرق با شهرستان مسجد سلیمان همسایه می‌باشد.

این شهرستان دارای دو بخش ( گتوند و مرکزی) ۷۰ دهستان و ۲۴۹ آبادی دارای سکنه است.

 

۱-۲- معرفی روستا به لحاظ موقعیت جغرافیایی

روستای کوشک در مختصات جغرافیایی به طول ۵۰/۴۸ شرقی از نصف‌النهار گرینویچ و در عرض ۸/۳۲ شمالی از خط استوا قرار دارد.

این روستا از نظر تقسیمات سیاسی جزء دهستان گتوند، بخش گتوند از توابع شهرستان شوشتر می‌باشد، از نظر موقعیت نسبی در فاصله ۱۰ کیلومتری شمال شهر شوشتر قرار دارد. روستای مذکور در میانه دشت قرار داشته و ارتفاع آن از سطح دریا حدود ۵۵ متر است.

 ۱-۳- تبیین جایگاه روستا در نظام ساماندهی و فضایی کالبدی از نظر طرح‌های بالا دست (طرح ساماندهی روستاهای پراکنده شهرستان شوشتر)

 ۱-۳-۱ موقعیت روستا در نظام سلسله مراتب روستایی

بر اساس نظام خدمات رسانی پیشنهادی روستاهای پراکنده شهرستان شوشتر، این شهرستان تحت عنوان دو ناحیه و به دو منظومه تقسیم شده است: شامل ۲ مجموعه روستایی (۱-۱) به مرکزیت شهر گتوند و مجموعه(۱-۲) به مرکزیت سماله است مجموعه (۱-۱) به چهار حوزه‌ی روستایی تقسیم شده است که طبق نمودار نظام خدمات رسانی، در طرح سازماندهی روستاهای پراکنده شوشتر، روستای کوشکک در حوزه‌ی روستایی(۱-۱-۴) به مرکزیت جنت مکان قرار می‌گیرد.

۱-۳-۲- حوزه‌بندی توانهای اقتصادی و جایگاه روستای کوشکک(اشتغال زایی..)

طرح سماندهی شهرستان شوشتر را بر پایه‌ی عملکردهای غالب اقتصادی به چند حوزه‌ی بزرگ تقسبم نموده است که این حوزه‌ها عبارتند از:

۱ـ حوزه‌ی کشت صنعتی: این حوزه مشتمل بر محدوده‌ی مابین رودخانه‌ی شطیط و دز است که عمدتاً دهستانهای جنت مکان و بخشی از سردارآباد و شعیبیه را در بر می‌گیرد. در این حوزه‌ها کشت غالب نیشکر می‌باشد که به صورت صنعتی کشت می‌شود.

۲ـ حوزه‌های دامداری: محدوده‌ی جغرافیایی مذکور به صورت گسترده بخش شرقی شهرستان و شمال شرقی آن را که قسمت‌هایی از دهستانهای جنت مکان تحصیلی و مدرس است را شامل می‌شود. مشخصه‌ی اصلی این حوزه‌ها قرار گرفتن آنها در نقاطی از شهرستان است که بدلیل اختلاف ارتفاع ویا دوری از منابع آبهای سطحی پوشش گیاهی عمده‌ آنها را مراتع طبیعی و در نقاطی محدود و پراکنده زراعت دیم است.

۳ـ حوزه‌های زراعت دیم: این حوزه‌ها عمدتاً حد فاصل مراتع و بخش جلگه‌ای شهرستان را تشکیل می‌دهند که مهم‌ترین تقاط این حوزه‌ها در دهستان جنت‌مکان سردارآباد و مدرس واقع شده است.

۴ـ حوزه‌های زراعت آبی: طبق حوزه‌بندی توان‌های اقتصادی روستای کوشکک در محدوده حوزه‌ی اقتصادی زراعت آبی قرار گرفته که ویژگی‌های عمده‌ی این حوزه به شرح زیر است:

ـ این حوزه‌ها بعد از حوزه‌های کشت و صنعت مهم‌ترین عرصه‌های فعالیت‌های اقتصادی شهرستان می‌باشد که عمدتاً در حد فاصل دو رود بزرگ دز و کارون است.

ـ کشاورزی غالباً به صورت کشت آبی بوده که محصولات رایج آن غلات، صیفی‌جات و سبزیجات است.

ـ مشخصه‌ی اصلی این حوزه‌ها کشت شلتوک بوده که تنها در این محدوده قابل کاشت و بهره‌برداری است.

ـ فعالیت اقتصادی خانوارهای ساکن در این حوزه‌ها کار بر روی اراضی قابل کشاورزی، قابل آبیاری و کارگاه‌های تولیدات کشاورزی است.

۱-۳-۳- حوزه‌های همگن اجتماعی و فرهنگی و جایگاه روستای کوشکک

الف‌ـ حوزه‌ی همگن اجتماعی: در حوزه‌بندی طرح ساماندهی بر اساس همگنی‌های اجتماعی، روستای کوشکک در محدوده‌ی دارای پتانسیل جذب جمعیت بالا قرار دارد.

مطالعات میدانی و بررسی‌های جمعیت‌شناختی که از سوی طرح صورت گرفته است به این نتیجه رسیده است که مجموعه‌ی روستایی جنت‌مکان در دوره‌ی ۱۰ ساله ۶۵-۱۳۵۵ با نرخ رشد ۳/۱۱ درصد از ۲۱۴۹ نفر به ۶۲۵۲ نفر رسیده که این روند در ده ساله ۷۵-۱۳۶۵ ادامه داشته و به ۹۴۰۱ نفر رسیده است. همچنین نرخ رشد جمعیت در طول دوره‌ی ۲۰ ساله ۷۵-۱۳۵۵، ۶/۷ درصد است و روند رشد آن رو به کاهش می‌باشد. نرخ رشد جمعیتی ۱۰ ساله ۷۵- ۱۳۶۵ نشان می‌دهد که جمعیت حوزه از تب و تاب مهاجرت‌های ناشی از اشتغال‌زایی کشت و صنعت‌ رهایی یافته و جمعیت آن با رشدی نسبتاً طبیعی تثبیت شده است. اما اسکان تدریجی عشایر می‌تواند مهاجرپذیری این حوزه را برای آینده حفظ نماید.

 ب‌ـ حوزه همگن فرهنگی: بر اساس مطالعات طرح ساماندهی حوزه‌های همگن فرهنگی شهرستان به شرح ذیل مورد ارزیابی واقع شده است:

–    قبایل عرب زبان: این گروه‌های جمعیتی در نیمه جنوبی شهرستان شوشتر اسکان نموده‌اند. به عبارت دیگر محل سکونت آن‌ها را می‌توان نیمه جنوبی دهستان شهید مدرس و دهستان‌های میان‌آب و شعیبیه عنوان نمود.

–    مناطق بافت ایلاتی و عشایر بختیاری ولد: این حوزه فرهنگی که محل سکونت آن‌ها از نیمه شمالی دهستان شهید مدرس شروع می‌شود، کل نیمه شرقی و شمالی شهرستان را به خود اختصاص می‌دهد. مناطق فوق‌الذکر بیشترین سطح شهرستان شوشتر را در برگرفته به طوری که مرکز شهرستان تحت نفوذ اسکان این حوزه فرهنگی قرار دارد.

–    مناطق تغییر یافته به واسطه احداث مجتمع‌های کشت و صنعت: مهم‌ترین عامل ایجاد این محدوده‌ی فرهنگی جاذبه اشتغال بوده که باعث تداخل قومی و طایفه‌ای شده است.

این منطقه شامل دهستان‌های سردارآباد و جنت‌مکان است که از طرف جنوب با محدوده‌ی سکونتی قبایل عرب و سمت شمال با محل اسکان بافت فرهنگی ایلات و عشایر بختیاری و لر همجوار است. «روستای کوشکک» در این محدوده قرار گرفته و بافت اجتماعی آن ریشه‌ای بختیاری دارد.

۱-۴- ویژگی‌های اجتماعی و تحولات جمعیتی روستا

۱-۴-۱- روند تحولات جمعیت

تجمع و تفرق جمعیت در یک ناحیه تابعی از عوامل طبیعی و انسانی آن منطقه می‌باشد که خود را در قالب عوامل جذب و دفع جمعیت بروز می‌دهد. در بررسی ویژگی‌های اجتماعی یک فضای سکونتی میزان رشد جمعیت یکی از مهم‌ترین مسائلی می‌باشد که می‌تواند کلیه برنامه‌ریزی‌های طرح را تحت تأثیر قرار داده و در واقع سرمایه‌گذاری‌های انجام شده را به ثمر رسانده و یا به ورطه رکود بفرستد.

بر پایه آخرین اطلاعات رسمی مرکز آمار ایران، روستای کوشکک در سال ۱۳۷۵ دارای ۱۰۱۹ نفر جمعیت بوده است که این جمعیت در سال ۱۳۸۱ به ۱۱۴۹ نفر افزایش یافته است. در جدول شماره ۴ میزان جمعیت روستا و نرخ رشد آن طی سال‌های مختلف نشان داده شده است.

۱-۴-۲- ترکیب و ساختار سنی جمعیتی روستای کوشکک

از جمعیت ۱۰۱۹ نفری روستای کوشکک در سال ۱۳۷۵، ۴۷۹ نفر در گروه سنی ۱۴-۰ ساله و ۵۰۱ نفر در گروه سنی ۶۴-۱۵ ساله و ۳۹ نفر بالای سنین ۶۵ سال قرار داشته‌اند.

 ۱-۴-۳- نسبت باسوادی: نسبت باسوادی در روستای کوشکک در مقایسه با مراکز جمعیتی بالاتر نشان می‌دهد که این روستا از این لحاظ از نسبت بالاتری برخوردار بوده است. همچنین نسبت جنسی جمعیت باسواد زن در برابر مرد از اختلاف کمتری نسبت به مراکز جمعیتی شهرستان و بخش برخوردار بوده است.

۱-۴-۴- جمعیت کوشکک در سال ۱۳۸۱

از آن‌جایی‌که از آخرین سرشماری رسمی کشور ۶ سال می‌گذرد، لذا اطلاعات جمعیت مذکور نمی‌تواند مبنای برنامه‌ریزی طرح واقع شود. به منظور شناخت تعداد جمعیت موجود ساکن در روستا و به روز کردن اطلاعات آن از آمار مرکز بهداشت روستا به عنوان اصلی‌ترین سازمان جمع‌آوری اطلاعات پایه جمعیتی  استفاده شده است.

بر اساس آخرین اطلاعات مرکز بهداشت در سال ۱۳۸۱ جمعیت کوشکک برابر ۱۱۴۹ نفر بوده است که این تعداد نسبت به سال ۱۳۷۵ حدود ۱۳۰ نفر افزایش یافته است.

نحوه‌ی توزیع جمعیت روستا در سال ۱۳۸۱ بر حسب گروه‌های کوچک سنی در جدول شماره ۷ منعکس گردیده است.

۱-۵- شناخت نظام اجتماعی و فرهنگی

۱-۵-۱- دسته‌بندی قومی

روستاها به علت جمعیت کمی که دارند از تنوع اجتماعی و فرهنگی کمتری نسبت به شهرها برخوردارند. روستای کوشکک نیز از این قاعده مستثنی نیست زیرا عمده گروه‌های قومی و جمعیتی روستا از قوم بزرگ بیداروند بوده که از دو خانواده‌ی بزرگ «مشهدی مرداس» و «گله» شکل گرفته‌اند. این دو گروه جمعیتی بیش از ۸۰ درصد کل بافت فرهنگی روستا را به خود اختصاص داده است و مابقی شامل خانواده‌های «زیلایی»، «اولوکی» و «سید» است. کل جمعیت روستا ریشه‌ای بختیاری داشته و با لهجه بختیاری تکلم می‌نمایند. لازم به ذکر است که تمامی اهالی روستای کوشکک مسلمان و پیرو مذهب شیعه می‌باشند.

 بافت جمعیتی و فرهنگی روستا و نحوه مکان‌گزینی و اسکان آن‌ها باعث تبدیل کالبد روستا به دو محله شده است به طوری که طایفه مشهدی مرداس در محله بالا و گله در محله پایین سکونت دارند.

۱ـ ۶ـ نظام تصمیم‌گیری و مدیریت بومی

الف ـ نظام تصمیم‌گیری

نظام تصمیم‌گیری روستاهای ایران قبل از اصلاحات ارضی بر پایه‌ی کدخدا منشی و ارباب رعیتی بود که با انجام اصلاحات ارضی و انقلاب سفید در سال ۱۳۴۱ این شیوه برچیده و مدیریت روستا عملاً به مردم ( ریش سفیدان و بزرگان خانواده‌ها ) واگذار گردید. شیوه مدیریتی مذکور تا قبل از تشکیل شوراها در درجه اول قرار داشت، اما با تشکیل شوراها مدیریت فوق موازی و مکمل مدیریت شورایی، نظام تصمیم گیری و مدیریت روستایی را در اختیار گرفتند.

در نظام مدیریتی روستای کوشکک شورا در رأس امور قرار گرفته و ریش سفیدان و بزرگان روستا بصورت مکمل در اداره روستا سهیم می‌باشند.

مهمترین اقدامات شورای اسلامی روستای کوشکک که اولین دوره آن بعد از انقلاب اسلامی می‌باشد عبارتند از:

–         پیگیری و تشکیل جلسات مربوط به تهیه آب آشامیدنی روستا و مسائل مختلف دخیل در کشاورزی و زراعت ( حل و فصل مسائل زراعی اهالی ) روستا.

–         تلاش در جهت انجام اقدامات عام‌المنفعه روستا همچون لایروبی انهار، ساخت تأسیسات مورد نیاز روستا از طریق جلب مشارکت عمومی روستاییان.

–                     ساخت جداول دفع فاضلاب.

ب ـ نحوه‌ی تقسیم اراضی

اراضی روستا به دو قسمت اصلی تقسیم می‌شود که شامل موارد ذیل است:

۱ـ اراضی غیر زراعی ( بافت سکونی روستا )

۲ـ اراضی زراعی

تقسیم اراضی و مالکیت آن در روستا تابع شرایط اقتصادی خانواده‌ها می‌باشد. به عبارت دیگر هر فردی توان مالی بیشتری داشته باشد می‌تواند مساحت بیشتری جهت تملک زمین برای ساخت واحد مسکونی و یا زمین زراعی داشته باشد. این در حالی است که خانواده‌های جوان در صورت داشتن تمکن مالی از طرف خانواده پدری صاحب زمین و ساختمان شده که پدر، آن را به پسر خود واگذار می‌نماید. همچنین نقل و انتقال زمین به صورت عرضی و از طریق قول‌نامه عادی بین طرفین انجام می‌شود.

۱ـ۷ـ ویژگی‌های اقتصادی روستا

اقتصاد روستائی عبارت است از کلیه فعالیت‌های فردی و اجتماعی که در محیط روستا به منظور گذران زندگی و تأمین رفاه مادی روستائیان به وقوع می‌پیوندد. بنابراین هر فعالیتی که در محیط روستا به منظور تأمین رفاه و گذران زندگی روستائیان به وقوع بپیوندد تمام و یا قسمتی از اقتصاد روستائی را تشکیل می‌دهد.

به طور کلی فعالیت اقتصادی روستاها در۳ محور اصلی کشاورزی، صنعت و خدمات قرار دارد که به شرح زیر عنوان می‌گردد.

الف‌ـ۱ـ کشاورزی: شامل زراعت، باغداری، بهره‌برداری از جنگل‌ها و علفزار‌ها، دامداری صید و شکار است.

ب‌ـ صنایع: صنایع روستایی، صنایع دستی، قالی، گلیم،…

ج‌ـ خدمات: خرده‌فروشی…

۱‌ـ۷‌ـ۱ـ زمین‌های زراعی

کل زمین‌های زراعی روستای کوشکک، ۵۵۰ هکتار است که ۳۰۰ هکتار آن زمین آبی و ۲۵۰ هکتار آن زمین دیم می‌باشد. متوسط زمین‌های کشاورزی روستا برای هر خانوار صاحب زمین در حدود ۱۲ هکتار بوده که ۶ هکتار آن زمین آبی و ۶ هکتار آن زمین دیم است.

۱‌ـ۷‌ـ۲‌ـ محصولات زراعی

مهمترین فعالیت و منبع درآمد اهالی روستای کوشکک کشاورزی و مهمترین محصولات زراعی آنها گندم، جو، هندوانه، گوجه، لوبیا، ماش، سیب‌زمینی و پیاز است که به صورت دیم و آبی کاشته می‌شود.

محصولات دیم شامل گندم و جو بوده که ۲۵۰ هکتار از کل اراضی کشاورزی روستا را شامل می‌شود. محصولات آبی ۳۰۰ هکتار عرصه کشاورزی روستا را در برمی‌گیرد که شامل هندوانه، گوجه، لوبیا، ماش، سیب‌زمینی و پیاز است.

۱‌ـ۷‌ـ۳‌ـ دامپروری

این روستا در حدود ۷۵۰۰ رأس دام داشته که، ۱۵۰۰ رأس آن گاو و گوساله شیری و گوشتی و ۶۰۰۰ رأس نیز از نوع دام کوچک ( گوسفند و بز ) می‌باشد. دامداری در روستای کوشکک بعد از زراعت اصلی‌ترین منبع درآمد روستائیان را به خود اختصاص می‌دهد، که در صورت برنامه‌ریزهای لازم و پتانسیل‌های موجود در زمینه وجود مواد اولیه و نیرو کار موجود در روستا می‌توان جهت ایجاد اشتغال در زمینه‌ی صنایع جانبی آن اقدام نمود.

۱ـ۷‍ـ۴‌ـ میزان اشتغال و بار تکفل

یکی از فاکتورهای قابل توجه در بررسی وضعیت اقتصادی، شناخت میزان اشتغال و بیکاری و بار تکفل در محدوده‌ی مطالعاتی می‌باشد. به منظور شناخت وضعیت اقتصادی روستا از این لحاظ آخرین اطلاعات موجود در زمینه میزان اشتغال در روستای کوشکک ارائه شده که با کل شهرستان، بخش و دهستان مقایسه گردیده است.

  آنچه از جدول فوق قابل استنتاج می‌باشد نسبت پایین جمعیت شاغل در مقایسه با کل جمعیت می‌باشد. به طوری که در کل شهرستان ۳۶/۲۰ ، بخش گتوند ۱۱/۱۷ ، دهستان جنت مکان ۶۱/۱۶ و روستای کوشکک ۳۰/۲۰ درصد کل جمعیت ساکن است.

۱‌-۸- شناخت کاربری‌های موجود

بافت کالبدی هر مجتمع زیستی ( شهر و یا روستا ) به کاربری‌های مختلف تقسیم می‌گردد که این تنوع با توجه به شرایط هر یک از مراکز جمعیتی فوق متفاوت می‌باشد. کاربری‌های روستا عمدتأ با عدم تنوع و پیچیدگی همراه است که می‌توان آن را در قالب کاربری‌های مسکونی، آموزشی، تجاری خرد، خانه بهداشت، مسجد و گورستان خلاصه نمود.

کل مساحت روستای کوشکک برابر ۲۰۴۱۷۶ متر مربع بوده و از کاربری‌های عمده‌ی آن کاربری مسکونی است که بیش از ۵۴ درصد از کل محدوده را شامل می‌شود. نحوه استفاده از اراضی این روستا به شرح ذیل است.

۱ـ۸ـ۱ـ کاربری مسکونی

کاربری مسکونی با مساحتی برابر ۱۱۰۶۰۲ متر مربع بیش از ۷/۵۴ مساحت روستا را شامل می‌شود. سرانه این کاربری برای هر نفر ۲/۹۲ متر مربع است.

۱ـ۸ـ۲ـ آموزشی

کل مساحت کاربری آموزشی روستا ۵۰۵۳ متر مربع است که این میزان ۴۷/۲ درصد از محدوده را شامل می‌شود. کاربری آموزشی این روستا شامل دبستان ابتدایی ارم و مدرسه راهنمایی ابوریحان کوشکی می‌باشد که مشخصات هر یک از آنها به شرح ذیل است.

الف) دبستان ابتدایی ارم

مساحت کاربری مذکور ۱۱۷۴ متر مربع است که در مرکز روستا و در کنار منبع آب روستا احداث شده است. ۲۲۳ دانش‌آموز در این دبستان مشغول به تحصیل ‌اند که در نوبت اول ۱۵۳ نفر و در نوبت دوم ( مقطع راهنمایی دخترانه ) ۷۰ دانش‌آموز مشغول به کسب آموزش می‌باشند، واحد آموزشی مذکور ۹ کلاسه بوده سرانه آن برای هر نفر ۰۲/۱ متر مربع است.

ب) مدرسه راهنمایی ابوریحان کوشکی

این واحد آموزشی در مدخل ورودی در کنار معبر اصلی احداث گردیده است و ۳۸۷۹ متر مربع مساحت دارد. کاربری مذکور ۸۹/۱ درصد از محدوده‌ی سکونتی روستا را شامل می‌گردد که سرانه آن برای هر نفر ۳۷/۳ متر مربع است. مدرسه ابوریحان کوشکی ۴ کلاسه بوده که ۸۰ دانش‌آموز پسر در آن مشغول به تحصیل می‌باشد.

۱ـ۸ـ۳ـ کاربری بهداشتی

این روستا دارای یک خانه بهداشت بوده که مساحت زمین آن ۶۰۰ متر مربع و سرانه آن برای هر نفر ۵۲/۰ متر مربع می‌باشد.

۱ـ۸ـ۴ـ کاربری تجاری

تعداد واحدهای تجاری روستا ۱۰ واحد بوده که ۳ واحد آن خالی و غیر فعال است این واحدها شامل ۶ واحد تجاری خرده‌فروشی و یک واحد آرایشگری است. مساحت کل کاربری تجاری روستا ۳۴۰ متر مربع می‌باشد که ۱۶/۰ درصد از محدوده‌ی سکونتی روستا را شامل شده است. سرانه‌ی این کاربری برای هر نفر ۲۹/۰ متر مربع برآورد گردیده است.

۱ـ۸ـ۵ـ کارگاهی

تعداد کارگاه‌های موجود در روستا ۲ واحد بوده که شامل تعویض روغنی و مکانیکی می‌باشد.

مساحت این کاربری ۲۴ متر مربع است و ۰۱/۰ درصد محدوده‌ی سکونتی روستا را شامل می‌گردد. سرانه کاربری کارگاهی روستا برای هر نفر ۰۲/۰ متر مربع می‌باشد.

۱ـ۸ـ۶ـ کاربری مذهبی

کاربری مذهبی روستا شامل یک واحد مسجد بوده که در منتهی‌الیه ضلع غربی روستا احداث گردیده است کاربری فوق دارای مساحتی برابر ۳۵۳ متر مربع و ۱۷/۰ درصد از محدوده‌ی سکونتی روستا را شامل می‌گردد. سرانه‌ی کاربری فوق برای هر نفر ۳/۰ متر مربع می‌باشد.

۱-۸-۷- گورستان

گورستان روستای کوشکک در خارج از محدوده‌ی سکونتی روستا و در ۳ کیلومتری جاده‌ی ارتباطی کوشکک به دوپیران قرار دارد. که این امر مشکلات زیادی را برای ساکنین به وجود آورده است.

۱-۸-۸- کاربری اداری

کاربری اداری موجود در روستا شامل مخابرات روستا است که در منتهی‌الیه ضلع جنوب شرقی روستا احداث گردیده است. مساحت کاربری مذکور ۴۴ متر مربع می‌باشد و ۰۲/۰ درصد از محدوده‌ی سکونتی روستا را شامل شده است و سرانه آن برای هر نفر ۰۳/۰ متر مربع می‌باشد.

 

1-9- شناخت مالکیت‌ها ( خصوصی، وقفی، مشاع، دولتی )

 

55,000 ریال – خرید

تمام مقالات و پایان نامه و پروژه ها به صورت فایل دنلودی می باشند و شما به محض پرداخت آنلاین مبلغ همان لحظه قادر به دریافت فایل خواهید بود. این عملیات کاملاً خودکار بوده و توسط سیستم انجام می پذیرد.

 جهت پرداخت مبلغ شما به درگاه پرداخت یکی از بانک ها منتقل خواهید شد، برای پرداخت آنلاین از درگاه بانک این بانک ها، حتماً نیاز نیست که شما شماره کارت همان بانک را داشته باشید و بلکه شما میتوانید از طریق همه کارت های عضو شبکه بانکی، مبلغ  را پرداخت نمایید. 

 

 

مطالب پیشنهادی: برای ثبت نظر خود کلیک کنید ...

براي قرار دادن بنر خود در اين مکان کليک کنيد
به راهنمایی نیاز دارید؟ کلیک کنید


جستجو پیشرفته مقالات و پروژه

سبد خرید

  • سبد خریدتان خالی است.

دسته ها

آخرین بروز رسانی

    پنجشنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶

اولین پایگاه اینترنتی اشتراک و فروش فایلهای دیجیتال ایران
wpdesign Group طراحی و پشتیبانی سایت توسط دیجیتال ایران digitaliran.ir صورت گرفته است
تمامی حقوق برایbankmaghale.irمحفوظ می باشد.