پروژه نرم افزار شرکت هواپیمایی


دنلود مقاله و پروژه و پایان نامه دانشجوئی

پروژه نرم افزار شرکت هواپیمایی مربوطه  به صورت فایل ورد  word و قابل ویرایش می باشد و دارای ۷۱  صفحه است . بلافاصله بعد از پرداخت و خرید لینک دانلود پروژه نرم افزار شرکت هواپیمایی نمایش داده می شود، علاوه بر آن لینک مقاله مربوطه به ایمیل شما نیز ارسال می گردد

 فهرست

مقدمه
۱) فصل اول: مروری بر C#    ۱
-۱ ۱) چه نوع برنامه هایی را می توان با استفاده از C# انجام داد؟    ۲
۱-۱-۱) برنامه های مبتنی بر ویندوز:      ۲
۱-۱-۲) برنامه های مبتنی بر وب:    ۲
۱-۱-۳) سرویس های وب:        ۲
۱-۲) برنامه های تحت وب در مقایسه با برنامه های تحت ویندوز   ۳
۱-۲-۱) مزایای برنامه های تحت ویندوز   ۳
۱-۲-۲)برنامه های تحت وب     ۳
۱-۳)آشنایی با محیط برنامه نویسی C#   ۴
۱-۳-۱) ایجاد یک پروژه جدید     ۴
۱-۴)چارچوب NET        ۷
۱-۴-۲) چگونه با استفاده از چارچوب NET.برنامه بنویسیم؟      ۸
۱-۵)ویژوال استودیو ۲۰۰۵ (۲۰۰۸)   ۱۲
۱-۶)  متدهادر ویژوال استودیو    ۱۳
۱-۷) کادر محاوره ای MessageBox   ۱۴
۱-۸) درک ویژگی های یک منو   ۱۶
۱-۹) ایجاد منوهـــا     ۱۶
۱-۹-۱) تصاویر   ۱۷
۱-۹-۲)کلیدهای دسترسی    ۱۷
۱-۹-۳) شورت کات ها      ۱۸
۱-۹-۴) علامت تیک    ۱۸
۱-۱۰) اضافه کردن خاصیت جدید به کنترل ها (User Control)   ۱۹
۱-۱۱) کامپوننت های دسترسی اطلاعات     ۲۰
۱-۱۱-۱) DataSet   ۲۰
۱-۱۱-۲) DataGridView   ۲۰
۱-۱۱-۳) BindingSource        ۲۱
۱-۱۱-۴) BindingNavigator      ۲۱
۱-۱۱-۵) TableAdapter    ۲۲
۱-۱۲) اتصال داده ها    ۲۲
۱-۱۲-۱) متصل کردن داده ها به کنترل TextBox       ۲۲
۱-۱۳) کلاس ۲۴      SQLConnection
1-13-1) ایجاد بخش های مختلف Connection String   ۲۴
۱-۱۴) متصل شدن و قطع شدن اتصال به یک بانک اطلاعاتی    ۲۵
۱-۱۵) کلاس SQLCommand       ۲۵
۱-۱۵-۱) خاصیت Connection       ۲۶
۱-۱۵-۲) خاصیت  Command Text  ۲۶
۱-۱۵-۳) خاصیت parameters       ۲۷
۱-۱۵-۴) متد  ExecuteNonQuery    ۲۷
۲) فصل دوم:برنامه شرکت هواپیمایی    ۲۹
۲-۱) ورود به برنامه        ۲۹
۲-۲) تب کارمند    ۳۲
۲-۲-۱) تب ثبت و حذف    ۳۴
۲-۲-۲) تب جستجوی کارمند   ۳۹
۲-۲-۳) تب ویرایش کارمند     ۴۱
۳-۲) تب مشخصات مسافر      ۴۲
۴-۲) تب اطلاعات پرواز و خدمات پرواز      ۴۲
۵-۲) تب صدور بلیط      ۴۶
۶-۲) تب تغییر رمز وخروج     ۴۷
۷-۲) تب درباره ما       ۵۰
۸-۲) جداول data base        ۵۱
منابع    ۷۱

منابع:

هاشمیان سید محمد آموزش ویژوال C#2005 و تابستان ۱۳۸۵

Pars Book.org آموزش زبان C#

Barnamenevis.com سایت کمک آموزشی کامپیوتر

Source press.gigfa.com

فصل اول

مروری بر #C

زبان  TC#در حقیقت نسخه کامل شده زبان های برنامه نویسی C++, C است که، به وسیله ماکروسافت برای کار با چارچوب .NETبوجود آمده است. با توجه به جدید بودن این زبان برنامه نویسی، درایجاد آن سعی شده است که از ویژگی های خوب زبان های برنامه نویسی دیگر الهام گرفته شود و نیز کاستی های آن زبانها برطرف شود.

ایجاد یک برنامه در محیط  TC#بسیار راحتر از ایجاد یک برنامه در محیط C++ است.

علاوه بر این سادگی C#زبان قدرتمندتری نیز محسوب می شود.به نحوی که اغلب کارهایی که در C++امکان پذیر است، در C# هم می توان انجام داد.

بعضی از ویژگی های C#که هم سطح با ویژگی های پیشرفته در C++هستند، همانند قابلیت دسترسی مستقیم به حافظه و نیز تغییر آن، باعث می شوند که کدهای یک برنامه به عنوان کد ناامن، در نظر گرفته شود. استفاده از این تکنیک های پیشرفته ی برنامه نویسی عموما خطرناک هستند، زیرا ممکن است باعث شوند، قسمت های مهم حافظه که اطلاعات سیستم عامل در آن قرار دارد، به طور ناخواسته تغییر کند وسیستم متوقف شود.

بعضی از مواقع کدهای زبان  C#طولانی تر از کد های زبان C++هستند. علت این طولانی تر بودن کدها به خاطر این است که C# برخلاف C++یک زبان نوع-امن است.

اما در مقابل کدهای C# از پایداری بیش تری برخوردار است ونیز خطایابی در آنها ساده تر است.

۱-۱) چه نوع برنامه هایی را می توان با استفاده از C# انجام داد؟

در NET. هیچ محدودیتی برای نوع برنامه های قابل اجرا وجود ندارد. زبان C# نیز از چارچوب NET.استفاده می کند. بنابراین هیچ محدودیتی در نوع برنامه هایی که می توان با این زبان انجام داد وجود ندارد، اما بیش تر برنامه هایی که با C#نوشته می شوند، جز یکی از دسته برنامه های زیر هستند:

۱-۱-۱) برنامه های مبتنی بر ویندوز:

این نوع برنامه ها همانند office برنامه هایی هستند که، دارای ظاهر آشنای برنامه های ویندوزی هستند.این نوع برنامه ها بوسیله فضای نام مربوط به برنامه های ویندوزی، در چارچوب NET.نوشته می شوند.این فضای نام، شامل کنترل هایی از قبیل دکمه های فرمان، نوار ابزارها ،منوها و… است که به وسیله آنها می توان رابط گرافیکی برنامه را طراحی کرد.

۱-۱-۲) برنامه های مبتنی بر وب:

این نوع برنامه ها شامل یک سری صفحات وب هستند که ممکن است تاکنون بوسیله مرورگرهای مختلف اینترنت آنها را مشاهده کرده باشید. چارچوب NET.دارای یک سیستم قوی برای ایجاد اتوماتیک صفحات وب وتامین امنیت آنها و… است. این سیستم Asp.Net نامیده می شود و شما می توانید، با استفاده از زبان C# وسیستم Asp.Net برنامه هایی مبتنی بر وب ایجاد کنید.

۱-۱-۳) سرویس های وب:

وب سرویس ها یک روش جدید و جالب، برای ایجاد برنامه های توزیع شدنی مبتنی بر وب هستند. با استفاده از وب سرویس ها، می توانید هر نوع اطلاعاتی را از طریق اینترنت بین برنامه ها منتقل کنید . در این مورد، زبان مورد استفاده در برنامه و یا سیستم عاملی که برنامه در آن اجرا می شود، اهمیتی ندارد. به عبارت دیگر، برنامه ی شما که تحت NET. وسیستم عامل ویندوز نوشته شده است ،می تواند، با برنامه های دیگر که تحت سیستم عامل های دیگر عمل می کند، تبادل اطلاعات داشته باشند.

۱-۲) برنامه های تحت وب در مقایسه با برنامه های تحت ویندوز

۱-۲-۱) مزایای برنامه های تحت ویندوز

برنامه های تحت ویندوز دارای مزایای خاصی هستند. عموما برنامه هایی که نیاز دارند به سرعت به درخواست کاربر پاسخ دهند، برای مثال رنامه هایی در کامپیوترهای فروشگاه ها اجرا می شوند، لازم است که از نوع برنامه های تحت ویندوز باشند. همچنین در بیشتر موارد برنامه هایی که پردازش زیادی را از پردازشگر درخواست میکنند. مانند بازی های کامپیوتری و برنامه های گرافیکی، لازم است که به صورت برنامه های تحت ویندوز نوشته شوند.

یکی از مهم ترین مزیت های برنامه های تحت ویندوز، داشتن اعتبار کافی در آنهاست. هنگامی که کاربری یک برنامه تحت ویندوز را نصب می کند، به این معنی است که به اندازه کافی به آن برنامه اعتماد دارد. بنابراین آن برنامه اجازه دارد که داده های مورد نیاز خو را در در قسمت های دلخواه از کامپیوتر ذخیره کرده ویا به تعیین وضعیت قسمت های مختلف کامپیوتر بپردازد. در این موارد هنگامی که کاربر برنامه را اجرا کند. برنامه می تواند به رجیستری سیستم و یا فایل های موجود در دیسک دسترسی داشته باشد. اما در برنامه های تحت وب، اعتباری که به برنامه داده می شود، بسیار محدودتر است.

مزیت دیگر برنامه های تحت ویندوز کنترل کامل بر برنامه ی کلاینت است به این ترتیب می توانید که برنامه با رابط گرافیکی زیبا و قدرتمد طراحی کند. به عبارت دیگر در برنامه های تحت ویندوز میتواند رابط کاربری بسیار بهتری را ایجاد کرد.

همچنین سرعت عمل برنامه های تحت ویندوز یکی دیگر از مزایای آ«ها به شمار می رود. در این نوع برنامه های به علت این که تمام پردازش در سمت کلاینت انجام می شود، بنابراین نیازی نیست که داده ها از طریق شبکه سرور متقل شوند و به این ترتیب از تأخیری که ممکن است به این علت در برنامه ها به وجود آید جلوگیری می شود. برای برنامه هایی که در کامپیوتر کلاینت اجرا می شوند. معمولاً رویدادهایی که رخ می دهد سریعتر دریافت شده و کد مربوط به آن ها اجرا می شود.

۱-۲-۲)برنامه های تحت وب

مزایای برنامه های تحت وب احتمالاً بیش از مزایای برنامه های تحت ویندوز به نظر می سند اما نه همیشه. مهم ترین مزیت برنامه های تحت وب سادگی توزیع این برنامه های بین کاربران است. برای توزیع این برنامه ها در بین کاربران کافی است که آن را روی کامپیوتر سرور نصب کنید. و نیازی نیست که برای این برنامه های یک برنامه ی نصب ایجاد کرده و سپس آن را به وسیله CD  و یا هر وسیله دیگری بین کاربران توزیع کنید. همچنین زمانی که بخواهید تغییری در برنامه ایجاد کنید ، کافی است آن تغییر را در برنامه موجود در سرور اعمال کنید. به این ترتیب مرتبه ی بعد که کاربر میخواهد از برنامه در سرور استفاده کند، به آخرین نسخه از برنامه دسترسی خواهد داشت.

یکی دیگر از مزایای برنامه های تحت وب، کنترل نسخه ی برنامه است. به دلیل این که تمام کاربران، نامه از نسخه ای که در سرور وجود دارد استفاده می کنند ایجاد تغییر در قسمت های مختلف برنامه بسیار ساده خواهد بود. زیرا دیگر لازم نیست نگران این باشید که بعضی از افراد از نسخه ۸ و بعضی دیگر از نسخه ۱۰ برنامه شما استفاده می کنند، زیرا تمام افراد از نسخه ای از برنامه که در وب سرور قرار دارد استفاده می کنند.

برنامه های تحت وب مستقل از پلت فرم هستند یعنی دارای این خاصیت هستند که دیگر این موضوع که کاربر از چه نوع کامپیوتری استفاده می کند اهمیتی ندارد. همین که فردی یک اتصال به شبکه و نیز یک مرورگر وب داشته باشد، میتواند به عنوان کاربر برنامه شما محسوب شود به عبارت دیگر مهم نیست که کاربر از سیستم عامل ویندوز برای دسترسی به برنامه استفاده می کند و یا از سیستم عامل لینوکس و یا …

این مزایا می توانند باعث صرفه جویی بیش از میلیون های دلار هزینه نسبت به برنامه های تحت ویندوز شوند، توانایی ایجاد سریع تغییرات و نیز نگهداری و کنترل ساده ی کد این برنامه ها، از مهم ترین مزایای آن ها به شمار می روند. البته برنامه های تحت وب در شرایطی اجازه طراحی رابط کاربری مناسب را به برنامه نویس نمی دهند.

۱-۳)آشنایی با محیط برنامه نویسی #C

1-3-1) ایجاد یک پروژه جدید

۱٫برروی  NEW Projectدر نوار ابزار کلیک کنید.

۲٫در پنجره باز شده مطمئن شوید که درقسمت Project Typeدر سمت چپ ،گزینه Visual c#انتخاب شده باشد.

۳٫ سپس در بخشTemplates در سمت راست ،گزینه Windows Aplication را انتخاب کنید در کادر  Nameنام پروژه را تایپ کرده ودر انتهــا روی Okکلیک کنید.

۴٫محیط برنامه نویسی اکنون آماده می باشد.در زیر نمایی از پنجره باز شده در مراحل بالا را مشاهده می کنید.

 ایجاد پروژه جدید

در محیط وبژوال استودیو، پنجره های زیادی مشاهده می شود که هر کدام کاربرد خاصی دارند.از عمومی ترین این پنجره ها عبارتند از:

۱٫Server Explorer :این پنجره دسترسی شما را به سرورهای بانک اطلاعاتی که برای برنامه تعریف کرده اید فراهم می کند.

۲ToolBox  :این پنجره شامل کنترل ها وکامپوننت هایی است که می توانید، به برنامه خود اضافه کرده و با استفاده از آن پنجره برنامه خود را طراحی کنید . این کنترل ها شامل کنترل های عمومی مانند دکمه ها یا اتصال دهنده های داده ای کنترل های خریداری شده و یا کنترل هایی است که خودتان طراحی کرده اید.

۳٫Design Wendow  :این قسمت بخشی است که بیش ترین فعالیت ها در آن صورت میگیرد. در این بخش، شما رابط کاربری برنامه تان را بر روی فرم برنامه طراحی می کنید. این پنجره در بعضی مواقع Designer  هم نامیده می شود.

۴٫Solution Explorer  :این پنجره یک نمای درختی از راه حل شما را نمایش می دهد. یک راه حل می تواند شامل چندین پروژه باشد.

۵٫Properties :این پنجره خاصیت های قابل تغییر شی انتخاب شده، را نمایش می دهد. اگرچه میتوانید این خاصیت ها را از طریق کد تنظیم کنید، اما در بعضی مواقع تنظیم کردن آنها در زمان طراحی برنامه راحتر است.

 نمایی از پنجره ها در C#

1-4)چارچوب NET.

NET.یک پلتفرم جدید است که توسط مکروسافت برای طراحی وتوسعه نرم افزار ایجاد شده است.

از چارچوب NET. می توانید برای طراحی برنامه های تحت ویندوز برنامه های تحت وب سرویس های مبتنی بر وب و … استفاده کنید.

  چارچوب NET. یک چارچوب کلی است و محدود به زبان برنامه نویسی خاصی نیست و شما می توانید برنامه خودتان را به هر زبانی که می خواهید بنویسید.

پس NET.یک زبان برنامه نویسی، یک مدل برنامه نویسی، مانند برنامه نویسی تحت ویندوز، یک نوع برنامه نویسی برای سیستم عاملی خاص، مانند برنامه نویسی تحت ویندوز  ویا مواردی از این قبیل نیست، بلکه NET.یک روش برای طراحی و توسعه ی نرم افزار است که بوسیله ماکروسافت معرفی شده است.

یکی از اجزای اصلی چارچوب NET.کتابخانه کلاس عظیم آن است که می توانید از آن در برنامه های خود استفاده کنید. کتابخانه کلاس یک مجموعه از کتابخانه ها و کلاس هاست که برای انجام امور مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال یک کتابخانه ی کلاس، شامل توابعی برای کنترل ورودی خروجی، استفاده از امکانات چاپ، کار با انواع مختلف شبکه ها و… است. این توابع وکلاس ها که با استفاده از تکنیک های برنامه نویسی شی گرا نوشته شده اند، در NET.به گروه ها ،یا فضای نام های مختلفی دسته بندی می شوند.

بخش دیگری از چارچوب NET.یک سری نوع های داده ای ابتدایی را تعریف می کند نوع های داده ای برای نگهداری اطلاعات یک برنامه در طول اجرای آن مورد استفاده قرار می گیرند.

به این بخش به اختصار    [۱]CTSمی گویند.

 علاوه بر کتابخانه کلاسی، چارچوب NET. شامل بخشی به نام زبان عمومی زمان اجرا و یا به اختصار CLR[2] است. این بخش که مهم ترین  بخش آن محسوب می شود، مسئول کنترل و مدیریت اجرای تمام برنامه هایی است که با استفاده از کتابخانه کلاس NET.نوشته شده اند.()

۱-۴-۲) چگونه با استفاده از چارچوب NET.برنامه بنویسیم؟

 

70,000 ریال – خرید

تمام مقالات و پایان نامه و پروژه ها به صورت فایل دنلودی می باشند و شما به محض پرداخت آنلاین مبلغ همان لحظه قادر به دریافت فایل خواهید بود. این عملیات کاملاً خودکار بوده و توسط سیستم انجام می پذیرد.

 جهت پرداخت مبلغ شما به درگاه پرداخت یکی از بانک ها منتقل خواهید شد، برای پرداخت آنلاین از درگاه بانک این بانک ها، حتماً نیاز نیست که شما شماره کارت همان بانک را داشته باشید و بلکه شما میتوانید از طریق همه کارت های عضو شبکه بانکی، مبلغ  را پرداخت نمایید. 

 

 

مطالب پیشنهادی:
 • گزارش کارآموزی کامپیوتر در شرکت هواپیمایی
 • برچسب ها : , , , , , , , , , ,
  برای ثبت نظر خود کلیک کنید ...

  براي قرار دادن بنر خود در اين مکان کليک کنيد
  به راهنمایی نیاز دارید؟ کلیک کنید
  

  جستجو پیشرفته مقالات و پروژه

  سبد خرید

  • سبد خریدتان خالی است.

  دسته ها

  آخرین بروز رسانی

   دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶
  
  اولین پایگاه اینترنتی اشتراک و فروش فایلهای دیجیتال ایران
  wpdesign Group طراحی و پشتیبانی سایت توسط دیجیتال ایران digitaliran.ir صورت گرفته است
  تمامی حقوق برایbankmaghale.irمحفوظ می باشد.