کارآموزی امور مالی شهرداری


دنلود مقاله و پروژه و پایان نامه دانشجوئی

کارآموزی امور مالی شهرداری نجف آباد اصفهان مربوطه  به صورت فایل ورد  word و قابل ویرایش می باشد و دارای ۷۸  صفحه است . بلافاصله بعد از پرداخت و خرید لینک دانلود کارآموزی امور مالی شهرداری نمایش داده می شود، علاوه بر آن لینک مقاله مربوطه به ایمیل شما نیز ارسال می گردد

 فهرست مطالب

فصل اول :
مقدمه
تاریخچه تأسیس شهرداری در ایران
دوره های تاریخی در تأسیس شهرداری
تاریخچه شهرداری نجف آباد
موقعیت تاریخی و جغرافیایی شهر نجف آباد
چارت سازمانی
فرآیندهای خدماتی
فصل دوم :
هدف تأسیس شهرداری
اهداف شهرداری نجف آباد
واحد روابط عمومی
دفتر شهردار
واحد حقوقی
امور رفاهی
دفتر پیگیری و رسیدگی به شکایات
حراست
کمیسیون ماده۷۷
امور اداری و کارگزینی
وضعیت پرسنل شهرداری
دبیرخانه شهرداری مرکزی
واحد نامه رسانی
واحد تایپ و ماشین نویسی
واحد ممیزی و درآمد نوسازی
عملکرد اداری
مکانیزه نمودن کلیه صنوف نجف آباد-امیرآباد-یزدانشهر و ویلاشهر
معاونت عمران فنی و شهرسازی
عملکرد واحد عمرانی و شهرسازی نجف آباد
واحد صدور پروانه
مدارک لازم صدور پروانه ساختمانی
مسیر انجام کار
واحد املاک
کمیسیون ماده ۱۰۰
اعضای کمیسیون
کمیسیون ها
معاونت اجرایی و خدمات شهری
یک شهر یک نگاه
واحد حمل و نقل
اداره پارکها و فضای سبز
واحد سازماندهی مشاغل مزاحم شهری
واحد اجرائیات،کنترل و نظارت
واحد متوفیات
کشتارگاه
درآمد سالیانه کشتار دام
سایر فعالیتها
سازمان اتوبوسرانی
بررسی بودجه سازمان اتوبوسرانی نجف آباد و حومه
سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی
لیست آمار حوادث و حریق در سال ۱۳۸۳
مقدار و حجم مواد لوازم مصرفی در عملیات اطفاء حریق و حوادث
آمار حادثه دیدگان در سال۱۳۸۳
سایر فعالیتها
فصل سوم:
واحد امور مالی
جدول مقایسه بودجه و اصلاح بودجه و عملکرد چهار ساله
واحد درآمد
درآمد و منابع تامین اعتبار و تخصیص به اعتبارات جاری و عمران
مهمترین کدهای درآمدی شهرداری
درآمد شهرداری نجف آباد و نواحی سه گانه
عملکرد واحد حسابداری
فرم صدور سند
وظیفه خدمات اداری
مقایسه درآمد و هزینه
مقایسه عملکرد وظیفه خدمات اداری شهرداری
مقایسه عملکرد وظیفه خدمات شهری شهرداری
مقایسه عملکرد وظیفه خدمات عمرانی شهرداری
مراحل ارجاع کار به پیمانکار در شهرداری
آگهی مناقصه و دیگر فرمها
مراحل فروش اموال منقول و غیر منقول
سیستم حسابداری
واحد حقوق و دستمزد
واحد کارپردازی
معاملات متوسطه
فرم درخواست خرید
فرم استعلام و دیگر فرمها
سایر فعالیتها
لیست اموال خریداری شده
واحد انبار
مقایسه بین دروس عملی و دروس تئوری
فصل چهارم:
جمع بندی و نتیجه گیری
پیشنهادات
منابع و مآخذ

 منابع و مآخذ :

 ۱- تجربیات و راهنمایی های کارمندان رده بالای شهرداری .

۲- دفترچه راهنمای مراجعین .

۳- خلاصه فعالیت های چهارساله عمرانی – فرهنگی و خدماتی شهرداری نجف آباد ، روابط عمومی شهرداری نجف آباد.

تاریخچه تأسیس شهرداری در ایران :

پیشینه شهرنشینی در ایران به هزاره چهارم پیش از میلاد  باز می گردد . در دوران اسلام نیز تا زمان حکومت سلسلة قاجاریه ، مدیریت شهری با « محتسب » ، « کلانتر » و « داروغه » شناخته می شده است . « حسبت » در اصطلاح اداری – اسلامی به معنی رسیدگی به کار بازار و کوی و برزن و خرید و فروش ، منع از تقلبات کسبه و اصناف و کارهایی نظیر آن است که از لحاظ تشکیلات اداری جدید ، قسمت هایی از وظایف شهرداری ، شهربانی و دادستانی را دربر می گیرد .

در سال ۱۲۵۸ شمسی پس از بازگشت ناصرالدین شاه از سفر اروپا ، برای اولین بار فکر ایجاد شهرداری در ایران رونق گرفت . ناصرالدین شاه که در سفر اروپا ، تشکیلات شهرداری را مورد ملاحظه قرار داده بود ، برای اصلاح امور داخلی کشور تصمیم گرفت تا سازمانی با همین نام تأسیس کند و رسیدگی به روشنایی ، نظافت و امور ارزاق شهر را به آن واگذار نماید .

همزمان با تحولات سیاسی – اجتماعی که به سبب انقلاب مشروطه در ساختار نظام حکومت استبدادی به وقوع پیوست ، لزوم واگذاری امور مردم به خود آنان آشکار شد و ضرورت تشکیل نوعی نماد محلی که با بافت فرهنگی ، قومی و بومی هماهنگی داشته باشد و مرجع ارائه خدمات به مردم رسیدگی به مشکلات محلی از طریق انتخابات محلی باشد احساس گردید .

از همین رو در سال ۱۲۸۶ شمسی قانونی تحت عنوان « تشکیل بلدیه » در ۱۰۸ ماده از تصویب مجلس شورای ملی گذشت و به اجرا گذاشته شد . این قانون بعدها متناسب با شرایط و اوضاع سیاسی – اجتماعی کشور و الزامات جدید در مدیریت شهری ، مورد بازنگری و اصلاح قرار گرفت .

لیکن اصلاح عمده در سال ۱۳۳۴ و اصلاحات جزئی در سال های ۱۳۴۵ ، ۱۳۵۴ ، ۱۳۵۲ ، ۱۳۵۸ و ۱۳۵۹ صورت پذیرفت . این قانون اکنون مرجع حقوقی ضوابط اداره امور شهرها محسوب می شود .

در ادامه بررسی تأثیر دوره های تاریخی ، تحولات سیاسی – اجتماعی صدسال گذشته در تأسیس شهرداری های کشور می پردازیم .

دوره های تاریخی در تأسیس شهرداری ها :

روند تأسیس شهرداری ها در ایران همواره از تحولات سیاسی – اجتماعی تأثیر پذیرفته است . نگاهی به آمار و اطلاعات مربوط به تأسیس شهرداری ها نشان می دهد که با شروع یک دوره جدید از مدیریت سیاسی در سطح ملی ، چرخش هایی در روند شکل گیری و ایجاد شهرداری ها به وقوع پیوسته است .

برای بررسی دقیق تر این موضوع ، فاصله زمانی تصویب قانون بلدیه ( ۱۲۸۶ هـ.ش ) تا زمان حاضر به ۶ دوره تقسیم گردیده است که هریک از این دوره ها با یک تحول بنیادین سیاسی در مدیریت کلان کشور شروع و با یک تحول بنیادین دیگر در همین زمینه خاتمه می یابد . برای مثال دورة اول با انقلاب مشروطه و تدوین قانون اساسی و تشکیل اولین شهرداری در تهران شروع و با آغاز سلطنت پهلوی اول به پایان می رسد . شش دورة مذکور به این شرح است :

دوره اول از سال ۱۲۸۶ تا ۱۳۰۴ :

این دوره همانطور که گفته شد از انقلاب مشروطه تا سلطنت رضاشاه را دربر می گیرد و مقارن با آشفتگی در اوضاع سیاسی و نامعلومی ساختار حکومت مرکزی و شروع شکل گیری نهاد دولت مدرن است .

شهرهای تهران ، شیراز ، همدان ، تبریز ، مشهد ، آستارا ، دزفول ، مراغه ، کرمان ، ماکو ، بندر انزلی ، امر ، بوشهر ، خوی ، زنجان ، آباد نخستین شهرهای که دارای شهرداری بودند . ملاک های مختلفی برای انتخاب شهرها اعم از سیاسی ، جمعیتی ، امنیتی و موقعیت اقتصادی مدنظر قرار داشته است .

 دوره دوم از سال ۱۳۰۴ تا ۱۳۲۰ :

در این سالها ایران شاهد یکی از دوره های مهم سیاسی – اجتماعی خود است . اقتدار دستگاه حکومت رضاشاهی ، موجب شد تا کشور دوره ای از ثبات سیاسی و برنامه ریزی را در امور مختلف تجربه کند .

این دوره که آن را دوره تجربه بطنی شهر گرایی لقب داده اند ، همزمان با اصلاحات سیاسی – اداری در سطح ملی و تحولات زیر بنایی و روبنایی در شهرهاست . طی این مقطع زمانی به تعداد و جمعیت شهرهای کشور افزوده شد و تعداد شهرداری ها از ۱۶ شهرداری به ۱۳۶ شهرداری افزایش یافت . در دورة ۱۷ ساله مورد بحث به طور متوسط هرسال ۸ شهرداری تأسیس شده است .

شهرهای آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، ایلام ، اصفهان ، بوشهر ، تهران ، چهارمحال بختیاری ، خراسان ، خوزستان ، زنجان ، سمنان ، سیستان و بلوچستان ، فارس ، کردستان ، کرمانشاهان ، کرمان ، گیلان ، لرستان ، مازندران ، مرکزی ، هرمزگان ، همدان ، یزد در این دوره دارای شهرداری شدند .

استان های بوشهر و ایلام با یک شهرداری کمترین و استان خراسان با ۱۸ شهرداری بیشترین تعداد شهرداری را دارا بوده اند . نکته جالب تعداد شهرداری ها در استان مازندران – زادگاه رضا شاه – است که با تشکیل ۱۴ شهرداری ، نشان از ملاحظات سیاسی و تمایلات حکومتی – و نه معیارهای کارشناسی و تمایل مردمی – در تأسیس شهرداریها طی این دوره دارد .

دوره سوم سال ۱۳۲۰ تا ۱۳۳۲ :

این دوره که موسوم به دورة پهلوی روم است با اشغال نظامی ایران توسط متفقین آغاز و با کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ خاتمه می یابد .

اغتشاش و بی ثباتی در اوضاع سیاسی و کاهش اقتدار دولت مرکزی از مشخصات این دوره است . طی این برهة زمانی امر رسیدگی به امور شهرها و به تبع آن تأسیس شهرداری ها به کندی گرایید و در مجموع ۵۴ شهرداری تأسیس شد که به طور متوسط معادل تشکیل ۵/۴ شهرداری در سال است .

در این مرحله استان خراسان با ۸ شهرداری ، بیشترین آمار و در مقابل استان های ایلام ، زنجان و همدان کمترین آمار تأسیس شهرداری را به خود اختصاص می دهند .

نکته قابل تأمل آن است که در سال ۱۳۳۰ و مقارن با تشکیل دولت ملی به رهبری دکتر محمد مصدق ، امور کشور انتظام می گیرد ، از همین رو این سال ۱۵ مورد تأسیس شهرداری ، بیشترین کارنامه را در اختیار دارد .

دوره چهارم سال ۱۳۳۲ تا ۱۳۵۷ :

این دوره با کودتای ۲۸ مرداد آغاز و با انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷ خاتمه می یابد . از ویژگی های این دوره رشد سریع شهرنشینی ، افزایش جمعیت و تعداد شهرهاست که دلیل آن گرایش دولت مرکزی به در پیش گرفتن سیاستهای اقتصادی نوگراست . اصلاحات ارضی و توسعه صنایع شهری دو اقدام مهم در ایجاد تحولات شهرنشینی این دوره به حساب می آیند .

طی سال های موردنظر ، در مجموع ۲۴۸ شهرداری در کل کشور تأسیس گردید . میانگین تأسیس شهرداری در فاصلة ۲۶ ساله این دوره معادل ۵/۹ شهرداری در سال است .

استان اصفهان و مازندران به ترتیب با تأسیس ۳۴ و ۲۸ شهرداری بیشترین و استان های سمنان و کردستان با ایجاد ۳ شهرداری کمترین تعداد را داشته اند . طی سال های ۱۳۴۱ تا ۱۳۴۳ در هر سال ۲۱ و در مجموع ۶۳ شهرداری تأسیس شده است که همسویی این اقدام را با سیاست های دولت مرکزی در اصلاحات ارضی و توسعه شهری نشان می دهد .

 

دوره پنجم ۱۳۵۷ تا ۱۳۷۲ :

این دوره با انقلاب شکوهمند ایران در سال ۱۳۵۷ آغاز و تا سال ۱۳۷۲ و تغییر سیاست های اقتصادی – اجتماعی کشور تحت نام  « دوران سازندگی » ادامه می یابد . تحولات سیاسی داخلی و جنگ  هشت ساله با عراق مهمترین مسائل تأثیرگذار بر سیاست ها و برنامه های شهری کشور می باشد .

در مجموع در فاصله ۱۴ ساله ۱۳۵۷ تا ۱۳۷۲ ، تعداد ۱۶ شهرداری در سطح کشور تأسیس می شوند ، که به طور متوسط در هر سال ۸ شهرداری تأسیس شده است .

در این میان سال ۱۳۶۹ با تشکیل ۳۳ شهرداری اولین رتبه را دارا   می باشد . در مقابل طی سال های ۱۳۶۳ ، ۱۳۶۴ و ۱۳۶۶ که مقارن با جنگ هشت ساله ایران و عراق می باشند هیچ شهرداری در کشور تأسیس  نشده است . در واقع این سه سال طی ۶۸ سال بعد از قانون بلدیه ، تنها  سال هایی هستند که هیچ مورد تأسیس شهرداری در آنها اتفاق نیفتاده است .

مشغلة دولت مرکزی به امر جنگ از عوامل مهم چنین رخدادی می باشد که مجدداً تأکیدی بر نقش غالب و منحصر به فرد دولت مرکزی در ایجاد شهرداری ها در غیاب فرهنگ شهروندی است .

دوره ششم از سال ۱۳۷۲ تا زمان حاضر:

دوره ششم از سال ۱۳۷۲ آغاز شده و تاکنون ادامه دارد . از مشخصات این دوره ثبات در سیاست های اقتصادی – اجتماعی کشور است که تأثیر زیادی در برنامه های توسعه و عمران شهری داشته است .

در این دوره ، تعداد زیادی از روستاها به شهر تبدیل می شوند و همین امر موجب بالا رفتن آمار شهرداری های تأسیس شده در کشور می شود .

در مجموع طی ۹ سال ۳۳۰ شهرداری در کشور ایجاد می شوند که بالاترین میزان طی ۹۰ سال پیش از آن است . همچنین در هرسال نزدیک به ۵/۳۵ شهرداری در کشور مجوز تأسیس دریافت کرده اند که بیشترین کارنامه سالانه تأسیس شهرداری ها ، در میان دوره های مورد بررسی  است .

هدف تأسیس شهرداری :

75,000 ریال – خرید
 

تمام مقالات و پایان نامه و پروژه ها به صورت فایل دنلودی می باشند و شما به محض پرداخت آنلاین مبلغ همان لحظه قادر به دریافت فایل خواهید بود. این عملیات کاملاً خودکار بوده و توسط سیستم انجام می پذیرد.

 جهت پرداخت مبلغ شما به درگاه پرداخت یکی از بانک ها منتقل خواهید شد، برای پرداخت آنلاین از درگاه بانک این بانک ها، حتماً نیاز نیست که شما شماره کارت همان بانک را داشته باشید و بلکه شما میتوانید از طریق همه کارت های عضو شبکه بانکی، مبلغ  را پرداخت نمایید. 

 

 

مطالب پیشنهادی:
 • مقاله مدیریت و حسابداری در شهرداری‌ها
 • مقاله پدیده شهرنشینی و مدیریت آن
 • گزارش کارآموزی اداره حقوقی شهرداری
 • برچسب ها : , , , , , , ,
  برای ثبت نظر خود کلیک کنید ...

  براي قرار دادن بنر خود در اين مکان کليک کنيد
  به راهنمایی نیاز دارید؟ کلیک کنید
  

  جستجو پیشرفته مقالات و پروژه

  سبد خرید

  • سبد خریدتان خالی است.

  دسته ها

  آخرین بروز رسانی

   پنجشنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶
  
  اولین پایگاه اینترنتی اشتراک و فروش فایلهای دیجیتال ایران
  wpdesign Group طراحی و پشتیبانی سایت توسط دیجیتال ایران digitaliran.ir صورت گرفته است
  تمامی حقوق برایbankmaghale.irمحفوظ می باشد.