پروژه سیستم نرم افزاری محاسبه حقوق


دنلود مقاله و پروژه و پایان نامه دانشجوئی

پروژه سیستم نرم افزاری محاسبه حقوق مربوطه  به صورت فایل ورد  word و قابل ویرایش می باشد و دارای ۹۰  صفحه است . بلافاصله بعد از پرداخت و خرید لینک دانلود پروژه سیستم نرم افزاری محاسبه حقوق نمایش داده می شود، علاوه بر آن لینک مقاله مربوطه به ایمیل شما نیز ارسال می گردد

 فهرست مطالب

فصل اول : تاریخچه نرم افزارهای پروژه
مقدمه   ۱۱
تاریخچه زبان دلفی   ۱۳
تاریخچه   ۲۰
چارت سازمانی   ۲۳
حوزه های عملکرد شرکت نوآوران مبانی پرداز:.
فصل دوم: مراحل ساخت پروژه
مراحل ساخت پروژه   ۲۴
مشکلات موجود قبل از ایجاد پروژه   ۳۴
مزایای ایجاد پروژه   ۳۵
عوامل موجود در پروژه   ۳۵
چگونگی ایجاد پروژه   ۳۶
ایجاد و راهبری پایگاه داده و فایل های داده ای   ۳۷
فصل سوم:تشریح پروژه
تشریح پروژه   ۴۱
ثبت پرسنل   ۴۵
ثبت سمت   ۴۹
ثبت سمت پرسنل   ۵۲
ثبت مزایا   ۵۵
ثبت کسورات   ۵۸
ثبت بیمه   ۶۱
تقویم کاری   ۶۲
تعطیلات رسمی   ۶۵
تعریف کاربر   ۶۶
سطح دسترسی   ۶۹
بخش ساعت ورود و خروج   ۷۰
ماموریت   ۷۴
مساعده   ۷۷
غیبت   ۷۹
تاخیر‏های مجاز   ۸۲
پرداخت حقوق   ۸۳
جستجو   ۸۵
نتیجه گیری   ۸۶
پیشنهادات   ۸۷
منابع   ۹۰

مقدمه

 چند سالی است که از دیجیتالی شدن و اینترنتی شدن زندگی صحبت می‌کنیم به طوری که می‌توان گفت دنیای ما در حال عوض شدن و تغییر به دنیایی دیجیتالی است در تمام اعمال و کردار روزانه ما نشانه‌هایی از میل به این دنیای جدید دیده می‌شود.  هر روزه از بهداشت و پزشکی الکترونیکی و دیجیتالی گرفته تا آموزش و شهر و دولت الکترونیک و کارت‌های هوشمند و پول الکترونیک و … صحبت می‌شود. البته در بعضی از موارد هم کار از صحبت کردن می‌گذرد و برخی از این نشانه‌های دیجیتالی و اینترنتی شدن را به عینه در زندگی روزمره‌مان  مشاهده می‌کنیم. باپیشرفت صنعت الکترونیک و مدرن شدن ابزارها و وسایل باعث شده است که دنیای امروزی از فناوری الکترونیکی بیشتر استفاده کند و تا بتواند حدالامکان کار کردن را آسان کنند و دنیای کامپیوتر و ارتباطات الکترونیکی از این امر مستثنا نیستند.

امروزه بیشتر شرکت ها و ادارات دولتی و کارخانجات از سیستم های الکترونیکی برای سریعتر و بادقت انجام گرفتن کارای روزانه خود استفاده می کنند که باعث بهینه شدن زمان ,کاهش خطاهای انسانی , افزایش کارایی ,افزایش کارآوری و…. می شود و  منجر  شده است که بیشتر کشورهای در حال توسعه از سیستم الکترونیکی استفاده کنند. دراین پروژه ما سعی کرده ایم که سیستم حسابداری یک شرکت را به صورت الکترونیکی انجام دهیم که بتوانیم کمی از مشکلاتی که در زمینه حسابداری وجود دارد را حل کنیم .

 

 

تاریخچه زبان دلفی

گسترش روش دلفی به‌دنبال رواج فعالیت های مرتبط با پیش بینی آیندهٔ فناوری ها که از سال ۱۹۴۴ میلادی آغاز شد، صورت گرفت. در این تاریخ و بنا به سفارش نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا، پروژه‌ای بنام [۱]راند در شرکت هواپیما سازی دوگلاس و با هدف پیش بینی فناوریهای آینده با کاربرد نظامی تعریف شد. این پروژه به مطالعه در زمینه سلاح های بین قاره‌ای فراسطحی پرداخت. در سال ۱۹۵۹ میلادی هلمر[۲]  و رشر[۳] ، دو تن از محققان پروژهٔ رند طی مقاله‌ای تحت عنوان « نظریه فلسفی دانش در علوم نادقیق »، این ایده را مطرح کردند که در زمینهٔ هایی از علم که در آن هنوز قوانین علمی توسعه نیافته است،اتکاء به آراء خبرگان مجاز می‌باشد. حال مساله این است که چگونه آرای این خبرگان مورد استفاده قرار گیرد و علی الخصوص چگونه با ترکیب نظرات یک تعداد از خبرگان ، بیانیه‌ای سودمند تدوین شود. از دیدگاه روش دلفی، قضاوت های انسانی بمثابه ورودی هایی مشروع و سودمند برای انجام پیشبینی ها می‌باشند. بعضا خبرگان و متخصصان منفرد می‌توانند در معرض خطر یکجانبه نگری قرار گیرند ضمن اینکه گروه‌های خبره نیز می‌توانند تحت تأثیر تمایلات رهبر گروه، از تجدید نظر بر روی ایده‌های قبلی اکراه داشته باشند. بمنظور غلبه بر چنین نارسایی هایی، روش دلفی با مبانی نظری و دستورالعمل های روش مند در طول دهه‌های پنجاه و شصت میلادی در موسسهٔ رند  توسعه یافت. عبارت دلفی کنایه از مکانی مقدس در یونان باستان است که در آنجا با واسطه گری پیشگویان بلند پایه، پیش بینی هاو سخنان خدایان یونانی اعلام می‌شده است. به‌نظر می‌رسد استفاده از این نام مورد تایید بنیان گذاران این روش یعنی هلمر  و دالکی[۴]  نبوده است. بنا بر اظهارات دالکی در سال ۱۹۶۸، کلمه دلفی به نوعی القاء کننده وابستگی روش آنان به غیبگویی بوده و جنبه‌ای اسرار آمیز دارد. حال آنکه آنچه توسط این دو ارایه شده است، روشی است برای بهبود دادن به پیش بینی ها به کمک استفاده کامل از اطلاعات ناکافی که در اختیار می‌باشد. دلفی در واقع یک کامپایلر پاسکال است. دلفی ۶ نسل جدید کامپایلر های پاسکال است که شرکت برلند[۵] از زمان ایجاد اولین نسخه پاسکال توسط آندرس حجلسبقگ[۶] در ۱۵ سال پیش به بازار عرضه کرد
برنامه نویسی به زبان پاسکال در سالیان سال از استواری و ثبات، زیبایی و ظرافت و البته سرعت بالای کامپایل سود برده است. دلفی هم از این قاعده مستثنی نیست. کامپایلر دلفی ترکیبی از بیش از یک دهه تجربه طراحی کامپایلر پاسکال و معماری بهبود یافته کامپایلر های ۳۲ بیتی است. اگرچه قابلیت های کامپایلرها با گذشت زمان پیشرفت قابل توجهی داشته است ولی سرعت آن چندان کاهش نیافته و همچنان از سرعت بالایی برخوردار است. به علاوه استحکام و قدرت کامپایلر دلفی معیاری برای سنجش دیگر کامپایلرهاست.
در زمان استفاده از سیستم عامل داس برنامه نویسان مجبور بودند از بین زبان پر قدرت ولی کم سرعت بیسیک و زبان کارآمد ولی پیچیده و نامفهوم اسمبلی یکی را انتخاب کنند. پاسکال با ارائه یک زبان ساخت یافته و یک کامپایلر سریع و کم نقص این شکاف را پرکرد. برنامه نویسان ویندوز ۳٫۱ هم با تصمیم گیری مشابهی رو برو شدند. یکی زبان قدرتمند و سنگین سی و یکی زبان ساده و محدود کننده ویژوال بیسیک ارائه دلفی۱ در این مورد هم راه حل خوبی برای برنامه نویسان بود. دلفی مجموعه متفاوتی برای برنامه نویسی بود . طراحی و توسعه برنامه های کاربردی، ایجاد  پایگاههای داده و … که یک محیط ویژوال وسیع را تشکیل می داد. دلفی۱ اولین ابزار برنامه نویسی ویندوز بود که محیط طراحی ویژوال، کامپایلر بهینه کد برنامه و دسترسی قوی به پایگاههای داده را در یک جا جمع کرد که آن را به یکی از بهترین ابزارهای روش نوین توسعه سریع نرم افزار[۷] تبدیل کرد. این مجموعه قدرتمند باعث شد که در همان زمان بسیاری از برنامه نویسان زبانهای دیگر به دلفی روی بیاورند و این موفقیت بزرگی برای برلند به حساب می آمد.

همچنین بسیاری از برنامه نویسان پاسکال دلفی را ابزاری یافتند که توسط آن هم از توانایی و تجربه خود در برنامه نویسی پاسکال استفاده می کردند و هم توانایی کار در ویندوز را به دست آوردند. همچنین زبانی که در آن زمان با نام پاسکال شیئی [۸]در دانشگاهها ایجاد شده بود یک زبان بسیار خشک و محدود کننده بود که اصلاٌحالت کاربردی پیدا نکرد.
ویژگیهای دلفی مثل طراحی ظاهری حساب شده و کاربر پسند آن باعث شد که زبان پاسکال شیئی عملاٌ از رده خارج شود. تیم طراحی وب در میکروسافت قبل از حضور دلفی هیچ رقیب مهمی برای خود نمی دید. ویژوال بیسیک در آن زمان زبانی نا کارآ ، کم سرعت و کند ذهن بود. ویژوال بیسیک ۳ در عمل اصلا توانایی رقابت با دلفی ۱را نداشت. در این سال شرکت برلند گرفتار یک سری مشکلات قضائی با شرکت لوتیوس[۹] بود که در نهایت هم متخلف شناخته شد. همچنین درگیری مشابهی هم با میکروسافت بر سر تلاش در تغییر دادن فضای نرم افزار های میکروسافت پیدا کرد. همچنین برلند مشغول طراحی و فروش طرح کیواتور[۱۰] به شرکت نوول [۱۱]و طراحی پایگاه های داده دیتابیس[۱۲] و پارادوکس[۱۳] بود که با استقبال قابل توجهی مواجه نشد                                                              .
در این زمان که برلند مشغول فعالیتهای قضایی و تجاری بود میکروسافت توانست گوی سبقت را از برلند برباید و قسمت اعظم بازار ابزار های برنامه نویسی تحت ویندوز را در اختیار بگیرد و سعی می کرد تا این طرز فکر را اشاعه دهد که چون ویندوز را طراحی کرده صلاحیت و توانایی تهیه بهترین ابزار های برنامه نویسی تحت آن را نیز در دست دارد. در این شرایط برلند با عرضه دلفی و نسخه جدید برلند سی پلاس سعی کرد خدشه ای در فرمانروایی میکروسافت وارد کند و سهمی در بازار   بزرگ این محصولات داشته باشد                                       .

دلفی۲(سال۱۹۹۶

یک سال بعد دلفی۲ تمام مزایای نسخه قبلی را تحت سیستم های جدید ۳۲ بیتی ارائه داد. همچنین دلفی۲ با ارائه خصوصیات اضافه و کارکرد های قویتری نسبت به دلفی۱ توانایی های خود را افزایش داد. (ازجمله ارائه کامپایلر ۳۲ بیتی که سرعت بالایی به نرم افزار ها می بخشید، کتابخانه بزرگ و کاملی از اشیای مختلف، شیوه جدید و تکامل یافته ای برای اتصال به پایگاه های داده مختلف، ادیتور پیشرفته، پشتیبانی از الی[۱۴] ، توانایی وراثت در فرمهای ویژوال و سازگاری با پروژه های ۱۶ بیتی دلفی۲) دلفی۲ به معیاری برای سنجش و مقایسه همه ابزارهای توسعه نرم افزار در آن زمان تبدیل شد.
در آن زمان با ارائه سیستم ۳۲ بیتی ویندوز۹۷جهش بزرگی در سیستم عامل ویندوز رخ داد و برلند بسیار مشتاق بود که دلفی را به بهترین ابزار برنامه نویسی سیستم جدید تبدیل کند. نکته این که در آن زمان به منظور تاثیر در افکار عمومی و تاکید بر قدرت دلفی در سیستم عامل ۳۲ بیتی قرار بود که نرم افزار با نام جدید دلفی۳۲ به بازار عرضه شود ولی در آخرین مراحل به خاطر اینکه نشان دهند این زبان زبانی رشد یافته و تکامل یافته نسخه قبلی یعنی دلفی۱ است نام دلفی۲ را برای آن انتخاب کردند.
میکروسافت تلاش کرد که با یژوال بیسیک۴با دلفی مقابله کند ولی از ابتدا کیفیت پایین آن و ضعف آن در انتقال برنامه های ۱۶ بیتی به سیستم ۳۲ بیتی و بروز اشکالات ساختاری در طراحی آن موجب شکست زودهنگام ویژوال بیسیک شد. در این زمان هنوز تعداد زیادی از برنامه نویسان به ویژوال بیسیک وفادار بودند. برلند همچنین روشها و ابزارهای قدرتمندی همچون پویر بیلدر[۱۵] برای طراحی نرم افزار های کلاینت وسرور[۱۶] ارائه داد ولی دلفی هنوز آن قدر قدرتمند نشده بود که بتواند نرم افزارهایی که جایی در بین توسعه گران پیدا کرده اند را براندازد..

دلفی۳(سال۱۹۹۷)

از زمان تهیه و توسعه دلفی تیم توسعه دلفی در فکر گسترش و ایجاد یک زبان قدرتمند جهانی بود. برای دلفی۲ این تیم تمام نیروی خود را صرف اعمال مربوط به انتقال تواناییها و کارکرد ها به سیستم ۳۲ بیتی و همچنین اضافه کردن خصوصیات کلاینت وسرور و پایگاه داده کرد. در زمان تهیه دلفی تیم توسعه فرصت لازم برای گسترش مجموعه ابزار موجود را یافت و در این راستا کیفیت و کمیت ابزارهای دلفی بهبود یافت. به علاوه راه حل هایی برای مشکلات عمده و قدیمی برنامه نویسان تحت ویندوز ارائه شد. به ویژه استفاده از برخی فناوری های پیچیده و نا مفهوم (مثل کام[۱۷] و اکتیوایکس[۱۸] وتوسعه نرم افزار های تحت وب وکنترل پایگاههای داده چند کاربره). روش نمایش کد برنامه همچنین توانایی کامل کردن خودکار کد [۱۹]عملیات کد نویسی را راحت تر کرد. ضمن این که همچنان در بیشتر موارد اساس و متدولوژی برنامه نویسی ماننددلفی۱بود و بر پایبندی به قوانین اصولی پاسکال تاکید می شد                            .
در این زمان رقابت شرکت های تولید کننده ابزار های برنامه نویسی بسیار تنگاتنگ شده بود. میکروسافت با ارائه ویژوال بیسیک۵ به پیشرفت های خوبی دست یافت ازجمله پشتیبانی قوی ازکام و اکتیوایکس و ایجاد برخی خصوصیات و تغییرات کلیدی و اساسی در کامپایلر ویژوال بیسیک ضمن این در همین سال برلند با پشتوانه قوی دلفی و با استفاده از ساختار موفق آن ابزارهای دیگری همچون فورت[۲۰] به بازار عرضه کرد .
تیم دلفی در زمان طراحی دلفی ۳ چند تن از اعضای کلیدی خود را از دست داد آندرس حجلسبقگ معمار اصلی دلفی در اقدام غیر منتظره ای برلند را ترک کرد و تصمیم گرفت به رقیب دیرینه یعنی میکروسافت بپیوندد. اما حرکت تیم دلفی متوقف نشد و معاون حجلسبقگ که سالها تجربه همکاری با او را داشت توانست رهبری این تیم را به خوبی در دست بگیرد. همچنین مسئول فنی تیم هم در اقدام مشابهی به گروه میکروسافت ملحق شد. این تغییرات بیشتر به خاطر اختلافات شخصی بین افراد تیم بود و نه به خاطر مسائل حرفه ای.

دلفی۴(سال۱۹۹۸)
دلفی۴ بیشتر بر روی راحتتر کردن کار با دلفی متمرکز شد. مرورگر روال ها[۲۱] بهبود یافت و مرور و ویرایشها را راحت تر کرد. کنترل کد و کامل کردن خودکار کلاسها این فرصت را به کاربر داد که فکر و زمان خود را روی ساختار اصلی برنامه بگذارد و در وقت صرفه جویی کند. طراحی رابط کاربر هم کاملاٌ عوض شد و بهبود یافت و اشکال زدا [۲۲] نیز پیشرفت قابل توجهی داشت                           .
در این سال دلفی جایگاه خود را در رقابت با دیگران مستحکم کرده بود و کم کم به سمت دست یابی به سودآوری مالی مورد نظر خود پیش می رفت. در واقع در این زمان بود که حاصل کار سنگین چند ساله تیم نمایان می شد. بعد از سالها آزمایش دلفی شهرت و محبوبیت خاصی پیدا کرد و دیگر برنامه نویسان دلفی توانایی جدا شدن از آن را نداشتند. در این زمان برلند به کار سوٌال برانگیزی دست زد و به منظور تبلیغ بیشتر و برتری در جنگ روانی با دیگر شرکتها نام اینپریس[۲۳] را برای فعالیتهای تجاری خود برگزید.
ابزار های مربوط به فن آوری کوروبا[۲۴] را گسترش داد تا راه جدیدی برای سودآوری ایجاد کند. برای موفقیت در این زمینه کوربا نیاز به رابط کاربر قدرتمندی داشت که در کنار توانایی های آن کار کردن با آن نیز راحت باشد. دقیقاٌ همان کاری که در سالهای قبل در مورد کام و برنامه نویسی تحت وب انجام شده بود و به موفقیت دست یافته بود. با این وجود بنا به دلایل مختلفی این گسترش و توسعه کوربا هیچ وقت تکامل و موفقیتی که مورد نظر بود را به دست نیاورد و بر خلاف تبلیغات و سرمایه گذاری های انجام شده فن آوری کوربا تنها توانست نقش کوچکی در روند رو به جلوی دلفی ایفا کند.

 دلفی۵(سال۱۹۹۹)

دلفی۵ در برخی زمینه ها پیشرفت های قبلی را ادامه داده است. اولاٌ مسیری را که دلفی۴ با اضافه کردن ویژگیهای زیادی شروع کرده بود ادامه داد. دلفی۴ باعث شد کارهایی که قبلاٌ به صرف وقت زیادی احتیاج داشت بسیار سریعتر انجام شود. دلفی به شکل امیدوار کننده ای به برنامه نویس این امکان را می دهد که بیشتر به برنامه ای که میخواهد بنویسد توجه کند و نه به قواعد برنامه نویسی و نوشتن کد های تکراری و خسته کننده. این ویژگیهای سودمند شامل رابط کاربر بهبودیافته و سیستم اشکال زدایی توانمند ، امکانات برنامه نویسی تیمی و ابزار های ترجمه می شود                                          .
ثانیا دلفی۵ خصوصیات جدیدی را در بر می گیرد که توسعه برنامه های تحت وب را واقعاٌ راحت کرده است. این ویژگیها شامل طراح اشیای مربوط به ا س پ [۲۵]برای ساختن صفحات، اشیایی موسوم به اینترنت اکسپرس[۲۶] برای پشتیبانی از خصوصیات جدید که آن را به یک ابزار همه کاره در پایگاه های داده تحت وب تبدیل کرد. در نهایت با صرف وقت ، هزینه و صبر زیاد توانست دلفی۵ قدرتمند را عرضه کند. این فعالیت مدتها به طول انجامید و قبل از عرضه عمومی، دلفی۵ بارها در بازبینی ها و آزمایشهای داخلی قسمتهای مختلف آن تغییر کرد و بهبود یافت                               .
دلفی۵ در نیمه دوم سال ۱۹۹۹ به بازار عرضه شد و به نفوذ و تسلط بر بازار ادامه داد. در این زمان ویژوا بیسیک که کم کم به عضوی تحقیر آمیز برای میکروسافت تبدیل می شد هم با پیشرفتهایی توانست در رقابت دوام بیاورد و از صحنه خارج نشود. در اقدام درست و به جایی نام اینپریس دوباره به برلند بازگشت. این اقدام از سوی طرفداران و مشتریان قدیمی برلند با استقبال خوبی مواجه شد.

دلفی۶و۷و……

در هنگام تهیه دلفی۶ ساختار دلفی در زمینه های مختلف شکل گرفته بود و به یک تکامل نسبی رسیده بود. این مسئله باعث شد که تیم طراحی بتواند وقت خود را بر روی طرحی که مدتها تنها در حد یک نظریه بود بگذارد و آن را بسیار زودتر از آن که انتظار می رفت عملی کند: گام نهادن به محیط های فراتر از ویندوز . بیشتر نیروی توسعه گران دلفی در این مدت صرف رهانیدن دلفی از بند ویندوز شد که این خود در درجه اول مبارزه ای آشکار با سلطه میکروسافت بود و ثانیاٌ راه برنامه نویسان را به سوی فضا های دیگر برنامه نویسی باز کرد. در ابتدا این عمل ریسک بزرگی بود و بیم آن می رفت که جایگاه دلفی در ویندوز هم به خطر بیفتد ولی در نهایت به نقطه رشد و قوتی بدل شد که دلفی را به یکی از بهترین ابزار برنامه نویسی مولتی پلاتفرم[۲۷] تبدیل کرد.

 به نظر می رسد که این فعالیتها باعث ثبات دلفی در دنیای برنامه نویسان شود و نگرانی های برلند و برنامه نویسان که همیشه می ترسیدند که مبادا با ضعیف شدن ویندوز جایگاه خود را از دست بدهند حال به افتخار و آرامش برای آنان و نگرانی برای طرفداران میکروسافت تبدیل شده است.

تاریخچهSQL   [۱] RAND

[2] Helmer

[3] Rescher

[4] Dalkey

[5] Borland

[6] Andres Hejlsberg

[7] Rapid Application Development

[8] ObjectPasca

[9] Lotus

[10] Quatro

[11] Novell

[12] dBase

[13] Paradox

[14] OLE

[15] PowerBuilder

[16] Client/Server

[17] COM

[18] ActiveX

[19] (Code Completion)

[20] Forte

[21] Module Explorer

[22] Debugger

[23] Inprise

[24] Corba

[25] ASP (Active Server Page)

[26] Internet Express

[27] MultiPlatform

85,000 ریال – خرید

تمام مقالات و پایان نامه و پروژه ها به صورت فایل دنلودی می باشند و شما به محض پرداخت آنلاین مبلغ همان لحظه قادر به دریافت فایل خواهید بود. این عملیات کاملاً خودکار بوده و توسط سیستم انجام می پذیرد.

 جهت پرداخت مبلغ شما به درگاه پرداخت یکی از بانک ها منتقل خواهید شد، برای پرداخت آنلاین از درگاه بانک این بانک ها، حتماً نیاز نیست که شما شماره کارت همان بانک را داشته باشید و بلکه شما میتوانید از طریق همه کارت های عضو شبکه بانکی، مبلغ  را پرداخت نمایید. 

 

 

مطالب پیشنهادی: برای ثبت نظر خود کلیک کنید ...

براي قرار دادن بنر خود در اين مکان کليک کنيد
به راهنمایی نیاز دارید؟ کلیک کنید


جستجو پیشرفته مقالات و پروژه

سبد خرید

  • سبد خریدتان خالی است.

دسته ها

آخرین بروز رسانی

    سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶

اولین پایگاه اینترنتی اشتراک و فروش فایلهای دیجیتال ایران
wpdesign Group طراحی و پشتیبانی سایت توسط دیجیتال ایران digitaliran.ir صورت گرفته است
تمامی حقوق برایbankmaghale.irمحفوظ می باشد.